Dodatki ślubne

Zobacz, o jakich dodatkach ślubnych nie możesz zapomnieć!

Organizacja ślubu to nie tylko wybór sukienki, butów, czy zarezerwowanie sali weselnej. To także dodatki ślubne, które odgrywają bardzo dużą rolę. Jakie dodatki są modne w tym sezonie? O czym nie wypada zapomnieć? Sprawdź sama.

Buty ślubne

Idealne buty ślubne muszą być po pierwsze dopasowane do sukienki, a po drugie wygodne. To w końcu w nich przetańczysz całą noc. Pamiętaj, by wybierając buty na ślub myśleć też o własnych możliwościach. Jeśli nie umiesz lub nie lubisz szpilek, nie ma co się na nie silić, bo możesz tylko zepsuć sobie ten dzień. 

Jak wybrać buty ślubne?

Dekoracje sali weselnej i samochodu 

Kwiaty, świece, serduszka, balony, a może wasze zdjęcia na ścianach? Dekoracje sali weselnej też mają znaczenie. Powinny być dopasowane do stylu wesela. Pamiętaj też, by nie przesadzać z dodatkami, bo misz masz nie ma nic wspólnego z klasą. 

Samochód na ślub udekoruj kwiatami, dużym sercem na masce auta i oczywiście tablicami "rejestracyjnymi" z waszymi imionami.

Najpiękniejsze dekoracje ślubne! Zobacz, co teraz jest modne!

Dekoracje kościoła

O tym też nie możesz zapomnieć. Świątynia również powinna zostać przystrojona, najlepiej we wstążki, kwiaty, świece lub kokardki. 

 

Zobacz inspiracje, dzięki którym bez problemu wybierzesz dekoracje kościoła

Welon slubny

Długi, krótki, a może bez? Welon dopasuj do sukienki oraz rodzaju wesela. Jeśli zdecydowaliście się na ślub w stylu rustykalnym, spokojnie możesz pominąć nakrycie głowy i wybrać np. wianek z kwiatów. 

Krótki? A może katedralny? Poznaj rodzaje welonów ślubnych 

Biżuteria ślubna

Zanim zdecydujesz się na biżuterię ślubną, wybierz suknię, bo to ona będzie determinowała późniejszy wybór biżuterii. Jeśli zdecydujesz się na suknię z głębokim dekoltem w serek, możesz swobodnie dobierać łańcuszek, czy kolczyki. Pamiętaj jednak o złotej zasadzie – we wszystkim warto zachować umiar. To dlatego, jeśli zdecydujesz się na dość pokaźny i duży łańcuszek, zrezygnuj z długich kolczyków (i odwrotnie). Do sukni z zakrytym dekoltem nie musisz w zasadzie dobierać żadnego łańcuszka. Warto też postawić na niewielkie kolczyki (długie się nie sprawdzą). Ostatnio wiele osób rezygnuje z biżuterii. Zamiast tego panny młode decydują się na wianek z kwiatów, wybierając styl rustykalny.

 

Najmodniejsze sukienki na wesele! To one będą królowały na tegorocznych ślubach