Których zabaw weselnych lepiej unikać, jeżeli chcecie, aby Wasze wesele zostało zapamiętane jako impreza z klasą?, fot.sxc.hu

5 najbardziej żenujących zabaw weselnych

Przedstawiamy listę zabaw weselnych, których lepiej unikać, jeżeli chcecie, aby Wasze wesele zostało zapamiętane jako impreza z klasą.
/ 09.01.2011 21:25
Których zabaw weselnych lepiej unikać, jeżeli chcecie, aby Wasze wesele zostało zapamiętane jako impreza z klasą?, fot.sxc.hu

1. Balony

Do zabawy wybieramy kilka par. Dla przykładu może wziąć w niej udział również Para Młoda. Potrzebny będzie spory zapas balonów (po 3 na każdą parę). Po jednej stronie sali ustawiają się panowie, po drugiej, naprzeciwko swoich partnerów, panie. Panowie trzymają balony w okolicy swoich brzuchów. Na dany przez wodzireja znak panie ruszają z miejsca i z rozpędu wpadają na partnerów. Chodzi o to, by ściśnięty pomiędzy ich ciałami balon pękł. Jeśli nie pęknie, para odpada z zabawy. Pozostałe pary przechodzą do dalszego etapu, który wygląda podobnie, jednakże panowie siedzą na krzesłach, a panie z rozbiegu siadają im okrakiem na kolanach. W ostatnim etapie panowie leżą na podłodze, a panie również siadają na nich okrakiem. Wygrywa para, której balon pęknie najszybciej.

2. Jajko

Ta zabawa weselna wymaga dużej zręczności i delikatności podczas jej trwania. W zabawie biorą z reguły udział dwie pary - Para Młoda i świadkowie, lub „nowa Para Młoda” wybrana podczas oczepin. Równie dobrze mogą to być jednak dowolne chętne pary spośród gości. Do zabawy dla każdej z par będzie potrzebne także krzesło oraz surowe jajko. Na krzesełkach najpierw stają panowie, a panie mają za zadanie przełożyć jajko przez nogawki ich spodni przechodząc z jednej do drugiej. Po wykonaniu tej operacji role się zamieniają, Panie stają na krzesłach, a panowie mają za zadanie przełożyć jajko od dołu pod sukienką i wyjąć je na wysokości dekoltu.
Zabawa jest ryzykowna o tyle, że dobrze, aby osoby biorące w niej udział miały ubrania na zmianę.

3. Taniec z bananem

W zabawie bierze udział dowolna liczba par. Dla każdej z par będzie potrzebny 1 obrany banan. Na znak dany przez wodzireja pary umieszczają końce banana w ustach i tak połączone zaczynają tańczyć. Jeśli banan się złamie, para odpada z zabawy. Wygrywa para, która wytrzyma najdłużej, podczas gdy inne pary złamią lub... zjedzą banana.

4. Deseczka i siekierka

Do tej zabawy zapraszamy kilku panów. Najpierw wykonują kilka niewinnych czynności: zdejmują marynarki, podwijają rękawy koszuli, ściągają buty i skarpetki, podwijają spodnie. Następnie klękają, a przed nimi kładziemy deseczkę do krojenia. Do ręki dostają siekierki. Na deseczce kładziemy cienki patyczek i oznajmiamy, że trzeba go posiekać na jak najdrobniejsze kawałeczki. Następnie panom zawiązuje się oczy. Zanim panowie przystąpią do siekania, patyczek podmieniamy na... ich własne skarpetki (o czym oczywiście sami zainteresowani nie mają pojęcia). W efekcie panowie przystępują do siekania własnej garderoby, nagrodę zaś zdobywa ten, który zrobi największe dziury w skarpetce.

5. Konkurs dokładności

Do konkursu potrzebne są co najmniej 2 pary. Panowie umieszczają puste butelki po piwie w swoich spodniach tak, aby wystawała szyjka. Zadaniem pań jest przelać szklankę wody do butelek partnerów. Można im podpowiedzieć dwie metody przelewania – albo bezpośrednio, co grozi rozlaniem wody również poza butelkę, na spodnie partnera, albo pośrednio, nabierając wody w usta i dopiero w ten sposób wlewając ją do butelki. Następnie opróżnioną szklankę stawiamy na podłodze i panowie mają za zadanie przelać wodę z butelki z powrotem do szklanki, oczywiście bez użycia rąk. Wygrywa para, której uda się zachować najwięcej wody.