POLECAMY

Dlaczego się rozwodzimy?

W większości związków można zaobserwować i wzloty i upadki. Niestety życie z drugą osobą niesie za sobą pewne konflikty, różnice zdań itp. Jest to nieodłączny element związku, partnerstwa.

W większości związków można zaobserwować i wzloty i upadki. Niestety życie z drugą osobą niesie za sobą pewne konflikty, różnice zdań itp. Jest to nieodłączny element związku, partnerstwa. Sztuką zatem nie jest nieustanne unikanie konfliktów, lecz sztuką jest umiejętność rozwiązywania powstających problemów. Niestety, problemy same się nie rozwiążą, a nie rozwiązane problemy tworzą nowe, aż w końcu prowadzą do rozpadu małżeństwa.

Dlaczego się rozwodzimy?Kiedyś, w odległych już czasach, rodzina była tak zwaną dużą rodziną, składającą się z trzech, a nawet czterech pokoleń, żyjąca zwykle w tym samym domu. Dziś mamy do czynienia z "małą rodziną" złożoną z rodziców i dzieci przy czym po założeniu przez dzieci własnych rodzin rodzice pozostają zazwyczaj na długie lata znowu sami. Obcowanie z osobą przez tak długi czas wymaga zgodności charakteru i głębokiej wzajemnej miłości. I właśnie ta zgodność charakteru, a raczej jej brak jest najczęstszą przyczyną rozwodów. Rozwodzą się ci, którzy nie potrafią stworzyć jednego organizmu z dwu różnych światów.

Inną przyczyną rozpadu małżeństwa jest zdrada. Złamanie wartości, która uznawana była za najważniejszą jest głęboką raną zadaną partnerowi. Przyczyny niewierności są różne. Zdradzamy, bo czujemy potrzebę bycia kochanym i pożądanym. Zdradzamy, bo poszukujemy idealnego kochanka. Zdradzamy z ciekawości doznań seksualnych z kimś innym. Ale jeżeli w związku pojawi się wątek zdrady, warto przyjrzeć się swojemu małżeństwu. Skoro jeden z partnerów ucieka się do niewierności, to znaczy, że tak naprawdę nie czerpie szczęścia z waszej miłości.
Gdy jednak do zdrady dojdzie, ponowne naprawienie małżeństwa jest niełatwym zadaniem, dla wielu wręcz niemożliwym. Niektórzy nie są już w stanie wybaczyć partnerowi. Wielu jednak udaje się to przetrwać i tym samym wzmocnić relacje z wciąż tym samym partnerem.

Jeśli pragniecie zatem, aby wasze małżeństwo było szczęśliwe starajcie się na bieżąco rozwiązywać problemy. Powinniście pielęgnować wzajemne zrozumienie i poczucie jedności. Małżeństwo bowiem to miłość. Miłość na dobre i na złe.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
/4 lata temu
Coraz mniej normalnych facetów na tym świecie i dlatego jest tak jak jest.. Ja niedawno przechodziłam piekło z moim byłym już mężem. Walka o pieniądze o dzieci.. Ale wygrałam ! wybrałam kancelarię prawa rodzinnego w Warszawie i dzięki nim mam to co mam :)
/4 lata temu
Hej koleżanko napisz proszę mi maila sabina860@op.pl mam kilka pytań
/6 lat temu
no o prawie jak w kolonii karnej z tym rozwiązywaniem problemów. Po co się męczyć!!!!!
POKAŻ KOMENTARZE (13)