Co zamiast kwiatów

Co zamiast kwiatów

Życzenia po ślubie to tradycja w prawie każdym kraju. Czasem są składane podczas przyjęcia weselnego, czasem zaraz po wyjściu z kościoła.
/ 05.01.2010 08:28
Co zamiast kwiatów

W Polsce najczęściej goście ustawiają się do życzeń zaraz po opuszczeniu murów kościoła czy Urzędu Stanu Cywilnego. Do życzeń zazwyczaj dołączony jest bukiet kwiatów.

Coraz więcej par decyduje się, aby tradycyjny bukiet gratulacyjny zastąpić czymś innym. O wybranym podarunku informują swoich gości już w zaproszeniu. Często w formie zabawnego wierszyka. O co proszą pary młode?

Szczytny cel

Bardzo często nowożeńcy chcą wspomóc osoby potrzebujące. I tak można zaobserwować w kościele gości weselnych z kolorowymi maskotkami, które później para młoda osobiście zawozi na odział dziecięcy w szpitalu.

Dla dzieci zbierane są również przybory szkolne, malowanki, kredki czy książeczki.
Jeśli chcemy, aby nasza pomoc była jak najbardziej przydatna, warto jest zadzwonić do wybranego domu dziecka i zapytać o bieżące potrzeby.

Można również zwrócić się do fundacji pomagającej osobom chorym lub spełniającej marzenia dzieciaków o wydelegowanie wolontariusza. Taka osoba uprawniona do zbierania datków, powinna móc wylegitymować się, mieć identyfikator i oznakowaną puszkę. Wtedy goście, zamiast wydawać dodatkowe pieniądze na kwiaty, mogą je wrzucić do puszki.

Możemy wybrać każdy z celów, który jest bliższy naszemu sercu. Miłośnicy zwierząt chętnie decydują się na wsparcie schroniska czy proszą gości o przyniesie karmy.

Hobby

Jeśli uwielbiamy czytać książki i nasze półki uginają się pod ich ogromem, a nam ciągle mało, to świetnym upominkiem zamiast bukietu może być właśnie książka.
Możemy poprosić, aby gość sam wybrał ulubioną książkę lub stworzyć listę książek, o których ciągle marzymy. Z listą nie powinno być problemu, coraz więcej ślubnych portali internetowych oferuje stworzenie listy prezentów darmowo. A tak mamy gwarancję, że pozycje nie powtórzą się.

Dla miłośników wina nie będzie problemu z wymyśleniem prezentu. Dobrze jest tylko poinformować gości o rodzaju wina. Nie wszystkim będzie smakować wino słodkie, prawdziwego konesera najbardziej ucieszy wino wytrawne.
Tym sposobem po ślubie mamy zapełnioną całą piwniczkę.

Jeśli natomiast wolimy słodycze, może poprosić właśnie o nie? Drobne czekoladowe upominki, czy ciasteczka na pewno osłodzą życie nowej młodej pary. Prezent wręczony zamiast kwiatów, nie może być bardzo kosztownym upominkiem. Pamiętajmy, że jest to miły dodatek do właściwego prezentu.

Los szczęścia

Po wygranej Kingi i Piotra, bohaterów serialu M jak miłość, wiele par również marzy o podobnym prezencie. Wręczenie kuponów totolotka to miły gest i jest coraz częściej wybierany przez nowożeńców. W salonach Lotto są nawet przygotowane ozdobne koperty, w sam raz, aby przekazać je w prezencie. Oby na każdą parę czekała tak pokaźna wygrana.

Jeśli jednak zawsze marzyliśmy, aby obudzić się następnego dnia po ślubie w pokoju tonącym w kwiatach, to mamy ku temu jedyną okazję. Kwiaty można później zawieźć na groby najbliższych, rozdać rodzinie i przyjaciołom lub po prostu cieszyć się nimi dopóki nie zwiędną.