5 najśmieszniejszych zabaw weselnych

5 najśmieszniejszych zabaw weselnych

Chcesz zapewnić gościom dużą dawkę śmiechu? Wybierz zabawy, których nie powinno zabraknąć na Twoim weselu. Przedstawiamy listę prostych zabaw zaliczanych do najśmieszniejszych spośród weselnego repertuaru.
/ 09.01.2011 21:08
5 najśmieszniejszych zabaw weselnych

1. Gra o 100 zł

Prowadzący zaprasza do zabawy dwóch panów chętnych zagrać o 100zł. Stawia na środku sali krzesło, na nim kładzie banknot i zarządza próbę: panowie mają zdmuchnąć go w stronę przeciwnika, a któremu się to uda, wygrywa. Jest to jednak tylko próba. Przed właściwym zadaniem uczestnikom zawiązujemy oczy i gdy klęczą znowu przed krzesłem gotowi do dmuchania, zabieramy się banknot i stawiamy talerz z mąką. Na sygnał panowie dmuchają co sił, nie wiedząc, że dzięki temu są cali w mące.

2. Zakręcony

Do tej zabawy niezbędny jest kij, np. od szczotki i kilku chętnych panów. Zasady zabawy są proste: należy wypić setkę wódki, następnie przykładając czoło do kijka obiec go 10 razy dookoła, a na koniec szybciutko pobiec na drugi koniec sali, gdzie czeka już Para Młoda z nagrodą. Choć wydaje się to łatwe, niewielu jest takich, którym uda się wykonać wszystkie te zadania.

3. Świstak

W tym konkursie niezbędna jest umiejętność gwizdania. Uczestnicy mają za zadanie opróżnić 100-gramowy kieliszek, a następnie zagwizdać. „Haczyk” stanowi zawartość kieliszka: powinna nią być drobno zmielona bułka tarta. Pierwszy, któremu ta sztuka się uda, dostaje nagrodę.

4. Kareta / Słoń / Porodówka

Ta zabawa znana jest w kilku wersjach, jednak każda funkcjonuje na tych samych zasadach – zmienia się tylko treść wykorzystywanej do zabawy historyjki. My opiszemy ją na przykładzie „Słonia”. W zabawie uczestniczą dwie 6-osobowe drużyny. Z zasady jedna z nich jest drużyną Pana Młodego, a druga Panny Młodej, jednak nowożeńcy nie muszą brać w niej udziału osobiście. Drużyny zasiadają naprzeciwko siebie na krzesłach ustawionych w 2 rzędy. Każdemu z nich przypisujemy rolę, w każdym rzędzie zasiada więc kolejno: Mama, Tata, syn Witek, córka Zosia, pies Burek oraz Słoń.

W wersji z porodówką mamy do czynienia z mamą, tatą, położną, lekarzem itd., w wersji z karetą mamy konie, koła itd. Zasady są proste. Wodzirej czyta historię, a gdy któryś z uczestników zostanie w niej wymieniony, musi natychmiast wstać i obiec dookoła rząd krzeseł, na których zasiada jego rodzina, by wrócić na swoje miejsce. Utrudnienie stanowi fakt, że w historii są słowa-pułapki. Słowo „rodzina” oznacza bowiem wszystkich z wyjątkiem Słonia, może być też mowa o „rodzicach”, „dzieciach” lub „zwierzętach”, trzeba więc słuchać uważnie. Wygrywa drużyna, która w ogólnym podsumowaniu wypadła lepiej pod względem szybkości swoich zawodników.

To jedna z najbardziej udanych zabaw weselnych, wywołująca niezmiennie żywe reakcje zgromadzonych gości. Bawi nawet, gdy ogląda się ją na którymś weselu z kolei.

5. Konkurs tańca dla panów

Panowie zgłaszają się do zabawy. Zdejmują marynarki i podwijają spodnie do kolan. Następnie po kolei prezentują artystyczny taniec przy akompaniamencie muzyki z „Jeziora łabędziego”. Wygrywa ten, który otrzyma najgorętsze owacje od płci pięknej. Zabawa uda się, gdy zgłoszą się do niej mężczyźni z poczuciem humoru i fantazją, wzmocnioną dodatkowo odpowiednią dawką alkoholu.