Starsi państwo młodzi – poradnik dla par pobierających się w starszym wieku

Starsi państwo młodzi – poradnik dla par pobierających się w starszym wieku
Zdarza się, że drugą połówkę spotykamy w swoim życiu dość późno. Czy pary, które nie są już „pierwszej młodości”, powinny decydować się na ślub i huczne wesele? A co z osobami, które mają już większy bagaż życiowy, owdowiały, mają dzieci? Czasem nawet zupełnie dorosłe dzieci. Jak zorganizować ślub w takiej sytuacji?
/ 09.01.2011 20:30
Starsi państwo młodzi – poradnik dla par pobierających się w starszym wieku

Elegancko i z klasą

Wiele pań biorących ślub w nieco starszym wieku, nawet jeśli jest to ich pierwszy i jedyny ślub, uważa, że nie wypada im już występować w tradycyjnej, białej sukni ślubnej. Błąd! Dlaczego nie? Jeśli to jest to, o czym marzysz, to dlaczego masz z tego rezygnować?

Jeśli jednak panną młodą jest osoba w wieku powyżej 40 lat, w zwiewnej dziewczęcej sukni może rzeczywiście prezentować się nieco groteskowo. Podejdź do sprawy zdroworozsądkowo. Oceń, w czym będziesz wyglądać dobrze. Wśród sukien typowo ślubnych wiele jest modeli odpowiednich dla osób w różnym wieku. Dopasowana, elegancka suknia za kolano albo garsonka w ślubnym kolorze również doskonale się sprawdzi, nawet na ślubie kościelnym. Jeśli zaś decydujecie się na ślub cywilny, tym bardziej będzie odpowiednia. W tym wieku możesz również poeksperymentować z kolorami i z pewnością nikt nie będzie zaskoczony, jeśli nie wystąpisz w bieli. Najważniejsze, żebyś czuła się komfortowo. Prawda jest bowiem taka, że osobie starszej „wypada” znacznie więcej niż młodej... Nie wypada jej tylko udawać dzierlatki, którą już nie jest.

Jeśli chodzi o samą organizację tego wielkiego dnia, zależnie od życzeń możecie pozwolić sobie zarówno na huczne wesele (jeśli o takim zawsze marzyliście, to w końcu jedyna okazja!), jak i skromne przyjęcie dla rodziny. Jeśli jest to Wasze powtórne małżeństwo, to drugie rozwiązanie będzie bardziej wskazane.

Moje dzieci, twoje dzieci...

Jeśli któreś z Was lub oboje macie za sobą wcześniejsze małżeństwa, czasem ślub kościelny nie jest możliwy. Pozostaje więc ślub cywilny, a jeśli nie uważacie go za wystarczająco uroczysty, również ślub humanistyczny.

W sytuacji, gdy macie już dzieci i/lub wcześniejsze związki trwały długo, nie da się uniknąć pewnych obciążeń. Dla Waszych rodzin ta sytuacja jest czymś nowym, znajdą się też osoby zaskoczone Waszą decyzją o ślubie. Nie jest to jednak powód, żeby z niego rezygnować. Po prostu musicie być gotowi, by stawić temu czoła.
Huczne wesele nie będzie tu dobrym rozwiązaniem, jednak nie rezygnujcie z przyjęcia. To dobra okazja, by Wasze rodziny poznały się nawzajem, a przede wszystkim bliżej poznały Waszych nowych partnerów. To również okazja do zacieśnienia więzów z dziećmi i podkreślenie ich roli w Waszym – wspólnym - życiu.

Redakcja poleca

REKLAMA