POLECAMY

Makijaż ślubny

Makijaż Panny Młodej powinien w sposób bardzo subtelny podkreślić jej urodę, a także ukryć wszelkie niedoskonałości. Makijaż ślubny powinien być również delikatny, świetlisty i trwały. Jego jakość i trwałość zapewni nie tylko fachowa dłoń...
Makijaż Panny Młodej powinien w sposób bardzo subtelny podkreślić jej urodę, a także ukryć wszelkie niedoskonałości. Makijaż ślubny powinien być również delikatny, świetlisty i trwały.

Jego jakość i trwałość zapewni nie tylko fachowa dłoń, ale i dobry kosmetyk. Taki, który przetrwa wszystkie uściski gości i nie tylko...

Makijaż ślubny powinno zacząć się od nałożenia podkładu, odpowiednio dobranego do koloru skóry. Podkład powinien ukryć wszelkiego rodzaju przebarwienia, zaczerwienienia skóry. Twarz przede wszystkim powinna wyglądać naturalnie i lekko. Następnie grubym pędzlem nakładamy transparentny puder, który utrwali cały makijaż, a także zmatowi twarz, co jest szczególnie ważne zwłaszcza przy fotografii.

Nastepnym krokiem jest makijaż oczu. Dla podkreślenia warto użyć cieni, najlepiej delikatnych, dopasowanych np. do kreacji ślubnej. Potem tuszujemy rzęsy, ale należy uważać, żeby wyglądały naturalnie, nie można nałożyć zbyt wiele tuszu, ponieważ rzęsy będą posklejane.

Makijaż ust rozpoczyna się od korekty za pomocą kredki. Kredka powinna być w kolorze pomadki lub tylko o pół tonu ciemniejsza. Nałożoną kredkę ponownie należy przypudrować w celu jej utrwalenia. Następnie nakładamy szminkę za pomocą pędzelka. Na koniec można nałożyć błyszczyk. Usta powinny być subtelnie zaznaczone, z lekkim mokrym połyskiem, bedą miały świeży, namiętny wyraz.

Na koniec nakładamy róż. Kolor różu powinien oscylować w odcieniach pomadki. Powinien on delikatnie ożywiać twarz i podkreślić kości policzkowe.

Całość makijażu utrwalamy specjalnie przeznaczonym do tego fixatorem. W ten sposób wykonany makijaż będzie mógł zdobić Pannę Młodą przez całe przyjęcie weselne.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (9)
/3 lata temu
Piękny delikatny makijaż zrobił znany wizażysta Peter Philps do pokazu Dior Wiosna/lato 2015 . Znalazłam portal gdzie jest tam z nim filmik jak opowiada o tajnikach wizażu i pokazuje jakimi kolorami pudru pracuje i można się zainspirować, jakich pomadek itd. ( tytuł: Dom Mody Dior i pokaz w Paryżu 2015. a tam są tez sklepy z markowymi ciuchami i jest piękna biała suknia jak kiedyś Siwiec w takiej wystąpiła.
/7 lat temu
dobry artykuł.
/9 lat temu
Bez bazy i tapety makabrycznej makijaż też może być piękny i trwały. co do technik i jakości kosmetyków- "Kiepskiej baletnicy to i rąbek u spódnicy..." Jeśli ktoś nie ma talentu to nawet z super kosmetykami nic nie wyczaeuje, jeśli ktoś robi to z pasją i ma to coś w oku i ręku to nawet bazarowymi paletami zrobi coś niesamowitego :)
POKAŻ KOMENTARZE (6)