Panna ( 23 sierpnia - 22 września)

Panna ( 23 sierpnia - 22 września)

Osoby spod znaku Panny są poukładane, opanowane i pracowite. Nade wszystko cenią sobie spokój sumienia. Nie lubią mieć zaległych spraw.
/ 13.05.2009 07:54
Panna ( 23 sierpnia - 22 września)

Panna wszystko co robi wykonuje z wielką starannością i dokładnością. Jest sumiennym i oddanym pracownikiem. Nie uchyla się od pracy, a wręcz przeciwnie może mieć skłonności do pracoholizmu. Jest zdecydowana i konkretna, świetnie sprawdza się na odpowiedzialnych i wymagających stanowiskach. W piastowaniu ważnych stanowisk pomaga jej ponadto analityczny umysł i ciągła chęć samodoskonalenia. Jest warta zaufania i można na niej polegać. Ma dar przekonywania innych do swojego stanowiska.

Wadą osób spod znaku Panny jest nadmierna skłonność do krytyki, nie tylko sytuacji, ale i osób. Ponadto Panny są osobami bardzo upartymi, niechętnie zmieniającymi swoje poglądy. Zasadniczo nie potrafią wybaczać, robią to tylko w drodze wyjątku, co bardzo dużo ich kosztuje. Bardzo łatwo ulegają emocjom, ale potrafią ostatecznie nad nimi zapanować. Górę w skrajnych sytuacjach obejmuje rozum, a nie serce.

W kontaktach z innymi ludźmi Panna jest zasadnicza i oschła – tak przynajmniej wydaje się w pierwszych momentach. Jeśli już kogoś obdarzy prawdziwą przyjaźnią, to jest to wyjątkowe uczucie, warte pielęgnacji i troski. Samo słowo „przyjaźń” w jej ustach brzmi wyjątkowo.

Najważniejszą wartością jest jednak dla osoby spod znaku Panny miłość i rodzina. Choć trudno jej znaleźć osobę, która odpowiadałaby jej wysokim wymaganiom. Toteż najwięcej starych panien i starych kawalerów jest właśnie spod znaku Panny. Kiedy jest szczęśliwie zakochana jest romantyczna, oddana i wyrozumiała dla swojej drugiej połówki.

Kobieta Panna

Kobiety spod tego znaku są bardzo wybredne w wyborze partnera na całe życie, nic dziwnego, że w końcu często decydują się na samotność. To osoby o ogromnej samokontroli, chciałby przewidzieć całe swoje przyszłe życie i zagwarantować sobie szczęście. Są bardzo wymagające wobec siebie, stale się doskonalą, starają postępować zgodnie z prawem i panującymi normami obyczajowymi. Wielkie znaczenie mają dla nich doskonałe maniery. Starają się w każdej sytuacji zachowywać jak damy. Wierzą w samodoskonalenie, dlatego wiele czasu poświęcają na rozwijanie swoich umiejętności i poszerzanie wiedzy z wybranej przez siebie dziedziny. Są przekonane, że ciężka praca pozwoli podnieść im stopę życiową. Gdy założą dom, on staje się ich królestwem. Kobieta Panna dba o to, aby panował w nim nienaganny porządek, kontroluje wydatki domowe, zajmuje się z wielką troska dziećmi. Potrafi jednak być wobec nich surowa i zbyt wymagająca. Dla swojego męża jest partnerką życiową, a nie tylko matką wspólnych dzieci i kochanką.

Mężczyzna Panna

Panowie spod znaku Panny są inteligentni, uporządkowani i niezwykle odpowiedzialni. Czasami jednak dają o sobie znać ich skłonności moralizatorskie, czym potrafią zrazić do siebie ludzi. Trudno przyznać się im do błędu. Nie potrafią prawić komplementów kobietom. Traktują je często z pobłażliwością, jakby były tylko elementem rozrywkowym i mało poważnym w ich życiu. Wolą skupić się na swojej karierze, aniżeli angażować w związki. Nie potrafią starać się o kobietę. Oczekują zainteresowania i inicjatywy z niej strony. Jeśli jednak Pan spod znaku Panny podejmie decyzję o małżeństwie, kobieta u jego boku nie musi się o nic martwić. Jest wierny, odpowiedzialny, troskliwy, potrafi zapewnić bezpieczeństwo finansowe rodzinie. W pracy jest cenionym pracownikiem, zajmuje często wysokie stanowiska, ale prawie nigdy nie stoi na samym szczycie. Być może powodem tego jest jego skromność i brak siły przebicia.