Jakim pracownikiem jest Waga?

Jakim pracownikiem jest Waga?
Podczas wykonywania obowiązków zawodowych, Waga zaprząta sobie głowę tysiącem innych problemów. Oczywiście nie mających nic wspólnego z ich pracą. W związku z tym Waga często sprawia wrażenie osoby roztargnionej i żyjącej tymczasowo w innym świecie. W tym właśnie momencie odwiedza jeden ze swoich wymarzonych światów.
/ 06.09.2010 14:54
Jakim pracownikiem jest Waga?

Nie - dla ciężkiej pracy

Wagi mają duszę artysty i do ciężkiej harówki zupełnie się nie nadają. Na sformułowania: plan do wykonania, trzeba to zrobić natychmiast i do pracy rodacy, Waga zazwyczaj reaguje ciężką alergią i wysypką. Wówczas bierze tydzień chorobowego. Wraca najczęściej po dwóch tygodniach. Zdrowa.

Niezdecydowanie Wagi w pełnej krasie ujawnia się także w życiu zawodowym. Waga wychodzi bowiem z założenia, że nie ma co się przemęczać i wychylać się przed szereg, ponieważ zawsze znajdzie się ktoś, kto z największą przyjemnością zrobi to, co miała zrobić Waga. Oczywiście założenie jest od samego początku błędne i Waga tylko sobie przysparza wrogów taką postawą.

Zobacz także: Jakie naprawdę są zodiakalne Wagi?

Jeżeli już coś robić - to dobrze

Jednak, jeśli już się do czegoś zabierze, (niewykluczone, że nastąpi to wtedy, gdy dostanie polecenie od szefa na piśmie z klauzulą natychmiastowej wykonalności, pod groźbą zwolnienia) będzie tak długo to robić, aż wszystko zostanie zapięte na ostatni guzik. I o dziwo zadanie będzie wykonane z należytą starannością. Waga lubi bowiem porządek i staranność.

Taryfa ulgowa

Może wydać się to co najmniej dziwne, ale ich dziecinne i lekkomyślne podejście do obowiązków zawodowych zazwyczaj uchodzi im na sucho. Swoje niedociągnięcie tłumaczą z wrodzonym wdziękiem i rozbrajającą szczerością. Jakby nie było, Wagi urodziły się pod szczęśliwą planetą Wenus. 

Zobacz także: Jak kochają Wagi?

Szef - ale jaki?

Dla porządku należy wspomnieć, że na stanowisko szefa Waga zupełnie się nie nadaje. Raz, że nie trzymają się jej pieniądze i prawdopodobnie w bardzo krótkim czasie doprowadziłaby firmę do ruiny. Dwa, jak już wcześniej wspomniano, jej proces decyzyjny trwa zazwyczaj bardzo długo. Na kierowniczym stanowisku nie jest to pożądaną cechą. Trzy: Wagi, co tu ukrywać, są po prostu leniuchami i zamiast kierować firmą wolą się w tym czasie oddawać różnym uciechom. Także cielesnym.

Jednak, gdy jakimś dziwnym zrządzeniem losu, Waga umieści się na kierowniczym stanowisku, zrobi wszystko co w jej mocy, aby podwładnym pracowało się dobrze i w miarę bezstresowo. Przyda się jej umiejętność łagodzenia sporów i cechujący Wagę zaraźliwy optymizm, który jest jak znalazł w trudnych sytuacjach. Waga po prostu lubi żyć w świecie, gdzie nie ma problemów i zrobi wszystko, aby w firmie, której szefuje było ich jak najmniej. Oczywiście w roli szefa Waga będzie robiła wszystko, aby w jak najmniejszym stopniu uczestniczyć w podejmowaniu decyzji.

Ten obszar kierowania jest dla niej po prostu za trudny i gdy tylko nadarzy się taka okazja, przerzuci część swoich obowiązków na swoich zastępców. Oczywistym jest, że w przypadku sukcesu, jedynym jego ojcem będzie Waga.Za porażkę odpowiadają wszyscy, tylko nie ona.

Źródło: Printex