Jakim pracownikiem jest Baran?

Jakim pracownikiem jest Baran?

Barany, co tu dużo mówić, ogarnięte są żądzą władzy i za nic w świecie nie zniosą kogoś, kto chce z nimi wspólnie współdecydować.
/ 06.09.2010 14:54
Jakim pracownikiem jest Baran?

Ta cecha wynika po prostu z ich z charakteru i jeżeli w swoim środowisku nie chcemy mieć wroga w osobie Barana, dla własnego dobra trzeba przejść nad tym do porządku dziennego.

Powiedzieć o Baranie, że jest uparty to zdecydowanie za mało. Powiedzieć, że są bardzo uparte - brzmi o wiele lepiej. Trudno jest ich przekonać do swoich racji. Trzeba w to włożyć naprawdę wiele wysiłku. Nie ma jednak żadnej gwarancji, że Baran zaakceptuje inny aniżeli swój pomysł. Jako, że osoby urodzone w tym znaku nie grzeszą dostrzeganiem szczegółów i odcieni relacji interpersonalnych, na ich użytek można opracować specjalną strategię. Sprawić, by Baran czyjś pomysł uznał za swój. Wtedy jego samouwielbienie osiągnie punkt kulminacyjny, poczuje się dowartościowany i wszystko wróci do normy.

Zobacz także: Jakie są naprawdę zodiakalne Barany

Praca musi być ciekawa

Barany w pracy nienawidzą nudy i rutyny. Monotonia zabija ich inwencję i zakłóca radosną produkcję kolejnych świetnych pomysłów. Trzeba przyznać Baranom, że niektóre z nich warte są uwagi, z reguły jednak nadają się tylko do kosza. I tam właśnie lądują, jako, że są zbyt szalone i nierealne.

Pracoholizm ma we krwi

Mężczyźni spod znaku Barana uważani są często za fanatyków i pracoholików, gdyż za wszelką cenę dążą do sukcesu. Cecha ta raczej nie jest dobrze widziana przez ich najbliższych współpracowników, którzy uważają ich za karierowiczów.

Faktem jest, że Barany mają predyspozycje do rządzenia i najlepiej się czują, gdy mogą wydawać rozkazy.

Zobacz także: Twoje korzystne i niekorzystne dni tygodnia

Lubiany przez szefa, przez pracowników niekoniecznie

W większości wypadków osoby urodzone w tym znaku, w pracy nie są darzone zbyt wielką sympatią. Uwielbiane są tylko przez swoich przełożonych. Bez dyskusji zostają po godzinach, mogą pracować do późna, a co najważniejsze nie oczekują za swoją pracę dodatkowego wynagrodzenia. To pożądana cecha przez pracodawców. Osoby urodzone w tym znaku - jako pracownicy - niezwykle łasi są na komplementy przełożonych i aby poczuli się potrzebni, wystarczy im dobre słowo i przychylne spojrzenie przełożonego.

Kobieta Baran, tak jak jej kolega spod tego samego znaku, niechętnie się podporządkowuje komukolwiek. Idealnie realizuje się wykonując wolny zawód, gdzie sama sobie jest szefem. Działa zdecydowanie, dynamicznie i wie czego chce. Ceni niezależność i na pewno nigdy nie zostanie gospodynią domową. To zawód nie dla niej. Nie ma ku temu odpowiednich predyspozycji psychicznych.

Wymagający jako szef

Baran, gdy zostanie szefem jest wymagający. Ceni pracowników inteligentnych i samodzielnych. Nie można zawracać mu głowy byle głupstwami. Tego nie znosi. On przecież jest stworzony do wyższych celów i kwestia podpisu pod urlopem jest dla Barana niepotrzebnym zawracaniem głowy.

I jako szef byłby niemal szefem doskonałym, gdyby nie jego wybuchy złości. Łatwo go rozzłościć niekompetencją i nieudolnością. Ceni bowiem profesjonalizm, a doprowadzony przez swoich pracowników do szewskiej pasji potrafi nieźle ich zbesztać. Lepiej zejść mu wtedy z drogi, zamknąć się w pokoju czy po prostu wyjść z firmy. Złość szybko mu przechodzi, gdyż Baran nie należy do osób pamiętliwych i po jakimś czasie zapomina przewinienia. Aż do następnej awantury.

źródło: Printex