Ich czułym punktem jest dół brzucha. Dlatego mają tendencję do chorób związanych z trawieniem, a także dopadają je dolegliwości narządów płciowych oraz moczowych. Mogą też cierpieć na bezsenność.
Skorpion dość często zapada na infekcje o gwałtownym przebiegu z temperaturą, kichaniem i prychaniem na całego. Ponieważ perspektywa leżenia w łóżku jest dla niego nie do przyjęcia, Skorpion zaczyna szukać lepszych rozwiązań. Z zasady nie ufa lekarzom podejrzewając ich o złośliwość, niedbałość lub niewiedzę – zaczyna więc leczyć się sam. Na szczęście ma dużą zdolność regeneracji i szybko powraca do zdrowia.
Podstawowym grzechem żywieniowym Skorpionów jest brak systematyczności. Faktem jest, że lubi dobrze zjeść i ma talent do gotowania, ale inne sprawy pochłaniają go zbyt mocno, by dbał o zdrową dietę. Jego jadłospis powinien zawierać dużo błonnika, ziaren zbóż, orzechów a także warzyw, zaś jak najmniej wędlin.
Skorpionom często brakuje w organizmie magnezu i żelaza – powinny więc do swojej diety włączyć wątróbkę, jaja, szpinak i cebulę. Aby się chronić przed nagłymi infekcjami, nie mogą zapominać o naturalnych antybiotykach, np. czosnku, bazylii, cebuli, lubczyku, pokrzywie czy jałowcu. Inne korzystne dla nich zioła to: oregano, kminek, liście laurowe, cząber, majeranek, rozmaryn i estragon.
Gdy Skorpiona męczy bezsenność, może włożyć pod poduszkę lawendę, werbenę, miętę, rozmaryn lub chmiel, a przed pójściem spać wypić herbatkę z rumianku i kocimiętki, albo filiżankę naparu z chmielu – pod warunkiem, że nie cierpi na depresję.
Mieszanka na bolący brzuch
Należy zmieszać po 50 g ziela dziurawca, liści mięty pieprzowej, kłączy tataraku i liści szałwii. Następnie pół łyżki mieszanki zalać szklanką wrzątku i zaparzać około 20 minut. Gdy przestygnie przecedzić i dodać starty ząbek czosnku. Pić po pół szklanki rano i wieczorem przed snem przez 2–3 tygodnie.
Napar z dziurawca na dobre trawienie
Wziąć 2 łyżki ziela dziurawca zalać 2,5 szklanki wrzątku, najlepiej w termosie, następnie zakręcić na około godzinę, aby się zaparzyło. Pić po pół szklanki 2–3 razy dziennie po jedzeniu – jako środek rozkurczowy, a godzinę przed posiłkiem na pobudzenie wydzielania soków trawiennych.