Cała prawda o Rakach (22 czerwca – 22 lipca)

Cała prawda o Rakach (22 czerwca – 22 lipca)

Najbardziej wyrazistą cechą charakteru tego znaku zodiaku jest niezwykła dbałość o swoją rodzinę i dom.
/ 29.11.2010 15:01
Cała prawda o Rakach (22 czerwca – 22 lipca)

Raki z natury są bardzo życzliwymi i sympatycznymi ludźmi. Cechuje ich ponadto spokój, opiekuńcza postawa wobec bliźniego oraz empatia. Raki lubią pomagać innym i obsypywać najbliższych prezentami. Bardzo dbają o swój dom i swoją rodzinę. Bywają jednak nadopiekuńczy. Lubią żyć przeszłością, trudno rozstać się im np. z pamiątkami z okresu studiów. Nie szafują słowem przyjaźń. Przyjaciół mają niewielu, ale za to sprawdzonych i długoletnich, których traktują jak członków swojej rodziny. Kochają bardzo zwierzęta, bez których nie wyobrażają sobie prawdziwego domu.

Osoby spod znaku Raka są osobami sentymentalnymi i uczuciowymi, wzruszają się na ckliwych filmach. Są niejednokrotnie obdarzeni talentami artystycznymi. Mają doskonałe wyczucie piękna. Posiadają wiele zainteresowań, którymi próbują zarazić zarówno członków swojej rodziny jak również przyjaciół i znajomych. Często się im to udaje, dzięki entuzjazmowi, który emanuje z nich, w trakcie opowiadania o swoim hobby.

Ich artystyczną duszę odzwierciedla ich dom, który zazwyczaj jest połączeniem przytulności i oryginalności. Raki są stałe w uczuciach. Potrafią trwać nawet w nieudanym małżeństwie. Dla swojej drugiej połówki są opiekuńczy, troskliwi i oddani, gotowi na poświęcenia. Z drugiej strony są bardzo zaborczy i zazdrośni, potrafią być podejrzliwi bez powodu. Raki są przewrażliwione na swoim punkcie. 

Zobacz także: Interpretacja snów erotycznych

Bardzo zależy im na dobrej opinii, dlatego często zachowują się nie tak jakby chcieli, ale jak „wypada” się zachować. Są przez to nieszczęśliwi. Źle znoszą krytykę, popadają wtedy w zadumę lub rozdrażnienie. Często brakuje im konsekwencji w działaniu, zaczynają coś, a później nie kończą. Mają problemy z mobilizacją. Bywają ponadto bałaganiarzami.

Kobiety Raki

Kobiety spod tego znaku są bardzo wrażliwe na cudzą krzywdę, często angażują się w różnego rodzaju akcje charytatywne. Trudno jest przewidzieć, jak w danej chwili się zachowają, cechują je zmienne nastroje. Są osobami zamkniętymi w sobie, nie lubią dzielić się z innymi swoimi uczuciami, gdyż nie znoszą litości i współczucia. Jeśli kochają, to oddają się całe, nawet jeżeli wszyscy wokół twierdzą, że wybranek nie jest tego wart. Kobieta Rak jest jak kameleon, rankiem może być dobrą mamą albo spokojną studentką, by wieczorem przemienić się w boginię seksu.

Mężczyzna Rak

Jest tajemniczy i zamknięty w sobie, tylko niektóre osoby maja szansę poznać go dobrze. Panowie spod tego znaku są niezdecydowani i zmienni, boją się zaangażowania, uciekają przed uczuciem. Trudno jest im zbudować prawdziwy związek, bo obawiają się, że partnerka pozna ich wszystkie sekrety. Marzą o rodzinie i spokoju, o tym, by w drzwiach domu witała ich ukochana kobieta, ale z drugiej strony boją się zaryzykować, lękąją się zranienia i dlatego sami zadają tak często ból innym.

Zobacz także: Jak różnica wieku wpływa na Wasz związek?