Rozwód fot. Adobe Stock

Znaki zodiaku, które najczęściej się rozwodzą

Wodniki, Strzelce i Bliźnięta - te znaki zodiaku przodują w rozwodowych statystykach. Komu jeszcze niezbyt dobrze żyje się w małżeńskim stadle i co można zrobić, by zwiększyć szanse przetrwania związku?
/ 10.09.2019 10:13
Rozwód fot. Adobe Stock

Wodnik (20.01-18.02)

Choć osoby spod znaku Wodnika zwykle mają fascynującą osobowość i cieszą się dużym powodzeniem u płci przeciwnej, rzadko kiedy decydują się na małżeństwo. Często bywa też tak, że przez wiele lat żyją z kimś w nieformalnym związku, by pod koniec życia zdecydować się na jego sformalizowanie.

Wartością, którą Wodnik ceni w życiu najbardziej jest wolność. Jeśli znajdzie partnera, który wykaże się zrozumieniem i da mu dużo swobody,  będzie też dorównywał mu intelektem i odnosił się z szacunkiem do jego chęci naprawiania świata, małżeństwo będzie miało większe szanse na przetrwanie. W przeciwnym wypadku Wodnik szybko zerwie krępujące go  więzy. W głębi duszy jest samotnikiem, więc rozwód nie jest dla niego traumatycznym przeżyciem.

Chcesz wiedzieć, jaki jest szef spod znaku Wodnika? Sprawdź!

Strzelec (22.11-20.12)

Bardzo chętnie się żeni... i równie bezproblemowo rozwodzi. Strzelec jest specjalistą od miłości od pierwszego wejrzenia, więc może zdecydować się na ślub po miesiącu znajomości, przeprowadzić na drugi koniec świata, a pół roku później stwierdzić, że jednak się pomylił, ale nie żałuje tego wspaniałego doświadczenia, bo przecież życie jest podróżą...

Jeśli druga strona ma w sobie ogromne pokłady tolerancji, potrafi zająć się sobą i nie będzie z ruchliwego Strzelca na siłę robić domatora, małżeństwo może się udać. Zwłaszcza, gdy Strzelec już nieco dojrzeje i zdecyduje się na nie w późniejszym wieku.

Bliźnięta (22.05-20.06)

"Wyszłam za mąż, zaraz wracam" - niejedna pani spod znaku Bliźniąt chętnie podpisałaby się pod tym hasłem. Bliźnięta lubią zbierać nowe doświadczenia i często w ten sposób traktują małżeństwo.

Gdy przestaje być zabawnie, gdy rutyna i proza życia wypierają namiętne noce i zażarte intelektualne dysputy, Bliźnięta często pakują walizkę i dyskretnie znikają... Papiery rozwodowe prześlą później, gdy po raz kolejny stwierdzą, że może jednak instytucja małżeństwa nie jest taka zła.

Przekonaj się, co przyniesie nadchodzący tydzień. Poznaj swój horoskop!

Koziorożec (21.12-19.01)

Osoby spod tego znaku powinny wziąć ślub z... pracą. Większość z nich to pracoholicy, których prawie nigdy nie ma w domu. I chociaż małżeństwo traktują bardzo poważnie, bardzo trudno im znaleźć równowagę między życiem zawodowym a rodzinnym.

Jeśli druga strona w końcu nie wytrzyma, historia kończy się tak, że zapracowany Koziorożec wraca o północy do domu i ze zdziwieniem widzi, że nikogo w nim już nie ma, bo gdy on jak zwykle był w pracy, wszyscy się wyprowadzili...

Szansą na to, aby jego małżeństwo przetrwało jest znalezienie osoby, która pokaże mu, że życie ma wiele różnych kolorów, warto je dostrzegać i cieszyć się nimi.

Panna (23.08-22.09)

Problemem osób spod znaku Panny jest nie tyle wysokie ryzyko rozwodu, co niskie szanse małżeństwa. Najwięcej singli jest spod tego znaku. Dlaczego? Bo poprzeczkę w stosunku do potencjalnego żony czy męża stawiają bardzo wysoko.

A jeśli już nawet ktoś sprosta ich wysokim wymaganiom, może okazać się, że Panna zupełnie inaczej wyobrażała sobie małżeństwo. Jest pedantyczną perfekcjonistką, która tego samego oczekuje od innych. W przeciwnym wypadku staje się zrzędliwa i wytyka najmniejsze niedociągnięcie. Druga strona ma wybór: albo udaje, że ogłuchła i puszcza uwagi Panny mimo uszu albo nie wytrzymuje i składa pozew. Scenariusze bywają rozmaite.

Najlepiej byłoby, aby osoby spod znaku Panny decydowały się na małżeństwo w nieco późniejszym wieku, gdy już staną się trochę bardziej tolerancyjne w stosunku do innych. 

Zobacz także:
Faceci spod tych znaków najczęściej zdradzają
Kobiety spod tych znaków to najlepsze żony!