Wróżby na walentynki i walentynkowe przesądy. Zobacz, czy będziesz mieć szczęście w miłości

Wróżby na walentynki fot. Adobe Stock
14 lutego możesz dowiedzieć się, czy twój obecny partner zostanie twoim mężem, a jeśli jesteś singielką - jak będzie miał na imię twój ukochany. Oto popularne wróżby walentynkowe i przesądy związane z dniem zakochanych.
/ 14.01.2021 11:11
Wróżby na walentynki fot. Adobe Stock

Długa historia walentynek sprawiła, że w wielu regionach (zwłaszcza w krajach anglosaskich), pojawiły się lokalne przesądy i obrzędy.

Popularne są także wróżby walentynkowe, których jest całkiem sporo.

Popularne wróżby na walentynki

  • Jeśli masz pod ręką jabłko, możesz dowiedzieć się, ile będziesz miała dzieci. Wystarczy przeciąć owoc na dwie połówki i przeliczyć nasionka.
  • Jak będzie miał na imię twój przyszły mąż? Zerknij 14 lutego do porannej prasy albo włącz radio. Pierwsze męskie imię, jakie przeczytasz lub usłyszysz, oznacza imię tego, z którym staniesz na ślubnym kobiercu.
  • Ptaki w dzień św. Walentego również mają swoją symbolikę. Wystarczy, że wyjdziesz z domu i dobrze się rozejrzysz. Jeśli ujrzysz nad swoją głową przelatującego rudzika, poślubisz marynarza. Jeśli dojrzysz wróbelka – wyjdziesz za mąż za farmera. Marzy ci się milioner? Wystarczy, że zobaczysz niewielkiego szczygła. Za to kiedy usłyszysz pohukiwanie sowy lub stukanie dzięcioła, odwróć wzrok – chyba, że chcesz zostać starą panną… 
  • Jeśli 14 lutego otrzymasz walentynkę, sprawdź, czym została zapisana. Jeśli długopisem - wasza miłość przetrwa, jeśli ołówkiem - szybko przeminie.
  • Jeśli nie wiesz, którego mężczyznę wybrać lub wciąż nie możesz go znaleźć, zapisz imiona na karteczkach i przyczep do glinianych kuleczek. Po wrzuceniu piłeczek do wody sprawdź, jakie imię pierwsze wypłynie na powierzchnię. Tak będzie się nazywał twój ukochany. 
  • Wylosuj garść drobnych przedmiotów (to mogą być kamyczki, kredki, a nawet makaronowe świderki). Pomyśl imię partnera i policz je. Jeśli liczba jest parzysta - kocha cię, jeśli nieparzysta - jego miłość nie jest szczera.
  • By poznać imię przyszłego męża, ponownie sięgnij po jabłko. Połóż owoc na blacie i zakręć nim, wypowiadając męskie imiona. To, przy którym jabłko przestanie się obracać, zwiastuje imię przyszłego męża.

wróżby walentynkowe
fot. Adobe Stock

Przesądy walentynkowe

Wróżby na walentynki zazwyczaj zakładają, że zanim poznasz swoją przyszłość dotyczącą miłości, musisz coś wykonać. Tymczasem walentynkowe przesądy, mają uchronić cię przed złymi następstwami 

  • Jeśli 14 lutego ukochany obudzi cię pocałunkiem - będziesz miała szczęście,
  • jeśli w walentynki podczas spaceru spotkasz wiewiórkę, będziesz miała pecha, a twój partner będzie wyjątkowo... skąpy,
  • w przeddzień walentynek włóż pod poduszkę gałązkę rozmarynu. Istnieje prawdopodobieństwo, że we śnie ujrzysz twarz przyszłego ukochanego.

Artykuł został pierwotnie opublikowany 24.01.2009.

Czytaj więcej na temat walentynek:
Jak spędzić walentynki - 13 pomysłów na to co robić w walentynki
Tort walentynkowy - efektowne ciasta na walentynki
Piosenki na walentynki - miłosna lista przebojów

Redakcja poleca

REKLAMA