feng-shui

Feng shui w domu

Fachowcy feng shui zapewniają, że niepozorne drobiazgi mają moc wpływania na naprawdę wielkie sprawy. Warto sprawdzić!
/ 11.03.2013 10:50
feng-shui
Amulety i talizmany od stuleci pełnią ważną rolę w sztuce feng shui. Chińczycy wierzą, że ze względu na swój kształt, kolor lub dźwięk potrafią osłabić niekorzystne wpływy otoczenia. Działają tam, gdzie nie można przestawić mebli, zmienić widoku z okna lub pozbyć się niekorzystnych stałych elementów konstrukcji. Wtedy trzeba zawiesić amulet. Jest ich wiele. Najczęściej są to kryształowe wisiorki, dzwonki, gongi, wachlarze, miecze, lustra. Mają za zadanie odganiać złą energię. Ale codzienne, zwykłe przedmioty, jak np. rośliny doniczkowe, świeczniki i gliniane naczynia, też wspomagają przepływ korzystnej energii, jeśli umieścimy je we właściwych miejscach.

Nękają cię choroby


Niedomagasz, czujesz się zmęczona i choć nie trapią cię poważne schorzenia, wciąż walczysz z jakimiś dolegliwościami. Zacznij od zmiany wystroju mieszkania. Ciemne barwy zmień na jasne, wzmacniające dobrą energię. Udekoruj mieszkanie przedmiotami z bambusa i metalu. Włóż do wazonu chryzantemy.

Dzieci nie chcą się uczyć


Twoi mali uczniowie są rozkojarzeni, nie potrafią się skoncentrować, wciąż masz z nimi jakieś kłopoty. Dzieci są bardzo podatne na działanie dobrej i złej energii. Zadbaj, by w ich pokojach było dużo przestrzeni, która rozwija indywidualność. Wybierz pastelowe barwy, które sprzyjają lepszej koncentracji. Udekoruj pokój figurką słonia, powieś obrazek przedstawiający gwiazdy, połóż na łóżku ciemnoczerwoną poduszkę.

Kłótnie w rodzinie


Choć nie lubisz kłótni i konfliktów, zauważyłaś, że ostatnio zbyt często „iskrzy” między domownikami. Łatwo się irytujecie i mówicie sobie przykre słowa. Najwyraźniej coś zaczęło szwankować w sferze rodziny. Dobrą energię wzmocnisz, wieszając w domu dzwonek (ważne, by często nim poruszać). W miejscu, gdzie wszyscy się spotykają, umieść obraz w złotej ramie lub jakiś czerwony przedmiot. Zadbaj też, by odizolować mieszkanie od hałasu.

Bezskutecznie marzysz o awansie


Choć ciężko i solidnie pracujesz, szef nie docenia twoich wysiłków. Już dawno nie usłyszałaś od niego słów pochwały, nie mówiąc o awansie. Najwyższy czas zadbać o sferę kariery. Otocz się przedmiotami o kulistych kształtach, zadbaj, by nie zabrakło w niej kolorów czerwonego lub różowego, postaw na biurku srebrny lub mosiężny przedmiot (np. srebrną kulę). Gdy tylko masz czas, spaceruj po parku albo lesie. Duże, wiekowe drzewa dają niezwykle silną energię. Chińczycy wierzą, że sprzyja ona osobom, które pragną uznania i sukcesów.

Nie śpisz dobrze


Bez dobrego snu i wypoczynku nie ma spokojnego życia. Przede wszystkim zadbaj o właściwe ustawienie łóżka i mebli w sypialni. Wyrzuć zbędne rzeczy i niepotrzebne szpargały, zwłaszcza te, które zalegają pod łóżkiem i wokół niego. Gdy świeci słońce, wynoś na powietrze poduszki i kołdrę (dobra energia słoneczna niszczy tę złą nagromadzoną w pościeli). Usuń z sypialni ostre przedmioty, które zakłócają sen, a pod łóżkiem, na wysokości stóp, umieść ametyst.

Zostawił cię facet


Czujesz się skrzywdzona, nieszczęśliwa, opuszczona. Czas, by uporać się z negatywną energią, która wciąż krąży w twoim domu. Zrób generalne porządki i pozbądź się jego rzeczy. Zapal świece lub kadzidełka o ulubionym zapachu, umieść w pokoju ptasi wizerunek. Jest on symbolem pomyślności na przyszłość.

Czujesz się niekochana


Wątpisz w swoją atrakcyjność, wydaje ci się, że nikomu już na tobie nie zależy. Potrzebujesz wielobarwnego światła, czyli tęczy, która ma wielką pocieszającą moc i zawsze budzi pozytywne uczucia. Najprościej stworzyć tęczę, otaczając źródło światła osłoną o tęczowych barwach. „Zanurz się” w niej i postaraj odprężyć, wyobrażając sobie, że strumienie barw wnikają w twoje ciało. Możesz też powiesić w oknie szklane kryształki rozszczepiające światło na wszystkie kolory tęczy.

Nie masz ochoty do życia


Nic ci się nie chce, nie potrafisz określić celu w życiu, nie masz ochoty i siły, by coś zmienić, podjąć jakąś inicjatywę. Brak ci inspiracji i motywacji. Taki stan wskazuje na to, że jakiś negatywny czynnik pochłania wpływającą do domu pozytywną energię lub powoduje jej znużenie. Sprawdź, czy w mieszkaniu nie ma popsutych przedmiotów: połamanych półek, niesprawnego sprzętu, popękanych i wyszczerbionych naczyń, zwłaszcza porcelanowych, ceramicznych i glinianych. Zawieś dzwonki i poruszaj nimi często, by ożywiały energię.

Tracisz przyjaciół


Martwi cię, że tak trudno zdobywasz przyjaciół, a jeśli już się to uda – szybko ich tracisz. Zaraz wybuchają między wami konflikty i niesnaski. Narastanie napięć w stosunkach z ludźmi wiąże się najczęściej z negatywną energią ziemi. Jak temu zaradzić? Przede wszystkim pozbądź się z domu niepotrzebnych rupieci, zwłaszcza z okolic wejścia i sypialni. Zadbaj, by przy drzwiach wejściowych panował porządek, wówczas dobra energia będzie mogła swobodnie wpływać do domu i w nim krążyć. W okolicy wejścia nie powinno być półek ani dużych mebli, otaczaj się także żółtymi przedmiotami.

Czy wiesz, że...

- Harmonijny dom powinien mieć tylko jedne drzwi wejściowe. Domy, do których prowadzą więcej niż jedne drzwi, są – zdaniem Chińczyków – jak ludzie o dwojgu ustach: nieodpowiedzialni i kłótliwi.
- Bibeloty lub drobne sprzęty ustawiaj parami (np. dwa obrazki, dwie lampki nocne w sypialni dla dwojga, dwa kwiaty itp.). Pary przedmiotów zacieśniają więzy uczuciowe.
- Chińczycy uważają, że dźwięk wydawany przez dzwonki potrafi rozproszyć złą energię, dlatego chętnie wieszają je w różnych miejscach domu, ale uwaga – dźwięk dzwonka powinien
sprawiać ci przyjemność.
- Chińczycy wierzą, że smok jest potężną istotą niebiańską chroniącą przed negatywnymi wpływami, a także przyciągającą szczęście i powodzenie.
Dlatego noszą amulet smoka.

Małgorzata Świgoń
Tagi: feng shui