Zaproszenie do kawiarni

Zaproszenie do kawiarni

Są takie osoby, które chciałbyś zaprosić z powodów towarzyskich, osobistych lub służbowych w ciekawe miejsce i spędzić z nimi trochę czasu. Takie spotkanie, ma duże szanse powodzenia jeśli odbędzie się w restauracji lub kawiarni, które powstają w oparciu o coraz to nowsze i ciekawsze pomysły.
/ 03.02.2010 19:35
Zaproszenie do kawiarni

Kto powinien wygrać czas i miejsce spotkania

Decyzja o dokładnym czasie spotkania i wyborze miejsca należą do osoby zaproszonej.

Czy mogę zaprosić Cię na kawę?
Chętnie wybiorę się z Tobą na kawę, może … - data spotkania, pójdziemy do … - tu powinna paść nazwa lokalu.

Kiedy decydujemy się kogoś zaprosić musimy liczyć się z wystąpieniem następujących trudności: trzeba będzie wybrać termin pasujący Tobie i drugiej osobie lub osobom, wskazana przez osobę zaproszoną restauracja lub kawiarnia nie jest na Twoją kieszeń lub nie wiesz, gdzie znajduje się lokal. Dzień i godzinę spotkania ustalać należy na drodze negocjacji – jeśli Ty zapraszałeś musisz postarać się dopasować do propozycji osoby zaproszonej. Jeśli kawiarnia lub restauracja są dla ciebie za drogie nie musisz się do tego przyznawać, powinieneś jednak podać inny dobry powód, dla którego zaproponowana restauracja Ci nie pasuje.

Polecamy: Kto płaci na randce

Możesz powiedzieć: Ostatnio, gdy tam byłem obsługa niemiło mnie zaskoczyła. Albo: Nie pasują mi dania tam serwowane.

W ten sposób dajesz do zrozumienia, że lokal nie przypadł Ci do gustu. W tym miejscu możesz też wyjść z propozycją spotkania w innym, nieco tańszym lokalu. Musisz pamiętać, że nie możesz podać jako swojej propozycji najtańszego lokalu w mieści. Różnica w cenach miedzy propozycją gościa a Twoją nie może być zbyt duża.

Kiedy nie wiesz, gdzie lokal się znajduje powiedz o tym osobie, która go zaproponowała. Nie musi podawać Ci dokładnego adresu – ten powinieneś znaleźć sam, ale wskaże dzielnicę, w której zlokalizowana jest kawiarnie czy restauracja.