POLECAMY

W kostiumie czy bez – o dziecięcym stroju na plażę

Plaża, bliskość morza i panująca wysoka temperatura sprawiają, że zarówno dorośli jak i dzieci wybierają skąpy strój plażowy.
W kostiumie czy bez – o dziecięcym stroju na plażę

Jeśli nie wybraliście plaży nudystów wypada, by każde z Was: mama, tata i dziecko było stosownie ubrane. Jednak mimo to na plażach często spotyka się nagie maluchy, tak chłopców jak i dziewczynki.

W kostiumie czy bez

Warto uświadomić sobie, że kostium kąpielowy dla dziewczynki lub chociażby majtki dla dzieci obojga płci, albo specjalne pieluchy pełnią na plaży ważne role.

Po pierwsze strój pozostawiający swobodę ruchu, a jednocześnie zakrywający intymne części ciała dziecka uczy je przestrzegania przyjętych zasad dotyczących stosownego stroju w każdym miejscu.

Po drugie chociażby same majtki zabezpieczają delikatne i wrażliwe miejsca intymne przed podrażnieniem i zanieczyszczeniem.

Plaża to siedlisko wielu drobnoustrojów – korzystają z niej różni ludzie: zarówno zdrowi jak i przenoszący choroby, jak również zwierzęta – odchody psów i ptaków mogą przyczynić się do powstania infekcji.

Po trzecie taki ubiór chroni dziecko przed drapieżnymi spojrzeniami pedofilów i osób, które mogłyby z ukrycia fotografować Wasze nagie dziecko.

Zachowanie wobec innych plażowiczów

Inną niż zdrowotną, jest kwestia zachowania dzieci na plaży. W czasie spontanicznej zabawy, nieskrępowanych wybryków na plaży mogą się również zdarzyć pewne nieprzyjemne wypadki. Na Was jako na rodzicach załatwianie się własnego dziecka nie robi wrażenia. Jednak dwuletni nagusek sikający gdzie popadnie może wzbudzić falę krytyki pod Waszym adresem. Małe dzieci, które jeszcze nie zawsze potrafią zasygnalizować swoich potrzeb fizjologicznych mogą całkiem nieświadomie zabrudzić koc lub ręcznik sąsiada. Taka sytuacja z pewnością nie przysporzy Wam sympatii.

Polecamy: Ubiór dziecka

Nawet jeśli wyznajesz przekonanie o naturalności ludzkiej nagości, musisz pamiętać, że Twoje dziecko dopiero poznaje różne sytuacje społeczne i może nie rozumieć dlaczego na plaży wolno chodzić nago a w sklepie już nie. 

Czytaj także: Szanuj starszych

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/8 lat temu
Myślę, że nie ma co być nadmiernie pruderyjnym i zupełnie małym dzieciom pozwolić na bieganie nago po plaży. Argument o nauce norm przyjętych w społeczeństwie przemawia do mnie, ale nie ma co się z nią za bardzo spieszyć.