POLECAMY

Ubranko na prezent dla dziecka

Zakup ubranka dla malucha nastręcza zazwyczaj nie lada problemów. Czym się kierować? Na co zwrócić uwagę? A może zamiast ubranka zdecydować się na inny prezent?
Ubranko na prezent dla dziecka

Najważniejszą rzeczą jest oczywiście bezpieczeństwo malucha. W przypadku niemowlaków nie sprawdzą się wątpliwie przymocowane guziczki, cekiny i futerka. Dziecko mogłoby oderwać a następnie połknąć drobne elementy.

Pamiętać należy także o wygodzie dziecka. Jeśli lubi ono dane ubranko, z przyjemnością będzie je zakładać i nosić, tak więc spełni ono swoje zadanie w 100% zanim małolat z niego wyrośnie. Najlepszym materiałem jest bawełna lub bawełna organiczna. Zdecydowanie należy unikać popularnej jeszcze do niedawna wełny; może być niewygodna i spowodować reakcję alergiczną.

Trzeba także pamiętać o wygodzie mamy: maluchy często się brudzą, więc ubranka prane są non stop. Nie powinniśmy więc decydować się na zakup rzeczy, która wymaga prania w specjalnych warunkach.

Jak dobrać rozmiar?

Aby prezent okazał się użyteczny należy nie tylko wybrać odpowiedni ciuszek, ale także dobrać idealny rozmiar. Zwykle mamy do czynienia z dwoma typami rozmiarówki: wiekową i według wzrostu. Jeśli zamierzamy kupić kurteczkę lub kaftanik wystarczy podać wiek dziecka. W przypadku kupowania rzeczy takich jak śpiworek, gdzie istotną kwestią jest wzrost, musimy znać także jego wymiary.

Najczęściej stosowane są następujące „rozmiarówkowe” odpowiedniki:
0/3 miesięcy / – 62cm / 3-5.5kg
3/6 miesięcy / 68-74cm / 5.5-7.8 kg
6/12 miesięcy / 74- 80cm / 7.8-10kg
12/18 miesięcy / 80-86cm / 10-12kg
18/24 miesięcy / 92-98cm / 12-14kg
2-3 latka / 98-104cm / 14-16kg
3-4 latka / 104-110cm / 16-18kg
4-5 latek / 110-116cm / 18-21kg

Warto jednak upewnić się, czy w danym sklepie sprzedawcy nie posługują się innego rodzaju rozmiarówką. Jeśli waga lub wzrost dziecka znajdują się w górnej granicy, trzeba się zdecydować na większy rozmiar. Nawet, jeśli kupisz za dużą rzecz malec szybko do niej „podrośnie”. To zdecydowanie lepsze wyjście, niż kupienie za małego ciuszka lub takiego, który będzie noszony tylko przez chwilę.

Bukiet z ubranek

Ostatnio modne stały się „bukiety z ubranek”. Przypominają standardowe bukiety kwiatów, z tym, ze zamiast nich w kształt różyczek zwijane są dziecięce ubranka.
Standardowo układa się bukiety w trzech kolorach: błękitny przeznaczony jest dla chłopca, różowy dla dziewczynki a żółty, kiedy nie znamy płci dziecka. Oczywiście można ten schemat przełamać i złożyć kolorowy bukiet. W jego skład wchodzą: kaftanik, body, rękawiczki, czapeczka, para skarpetek i smoczek – i tu znów można poszerzyć bukiet według uznania (i zasobności portfela). Nieodzownym elementem są także sztuczne kwiaty i listki, które dają wrażenie prawdziwego bukietu z kwiatów.
Bardziej kreatywne osoby mogą ułożyć takie bukieciki własnoręcznie; mniej uzdolnionych ucieszy wiadomość, że tego typu upominek można kupić w Internecie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Jasne, że ubranka to świetny wybór na prezent. Ja polecam świetny wybór znajdziecie tutaj: http://olineksklep.pl/