POLECAMY

Ubranka do Chrztu

Ceremonia Chrztu jest jednym z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka i jego rodziców, dlatego warto starannie przygotować się do niej. Nie zapominajmy również o przemyślanym wyborze ubranka dla malucha, bo to właśnie on będzie głównym bohaterem dnia i to na nim będzie skupiona uwaga wszystkich gości.
Ubranka do Chrztu

Jeszcze kilkanaście lat temu wszystkie dzieci były ubierane do Chrztu podobnie. Niezależnie od tego, czy był to chłopiec, czy dziewczynka, przygotowywano dla nich białe suknie. Później zaczęły się pojawiać komplety, na które składały się najczęściej śpioszki, kubraczek i czapeczka. W celu zaznaczenia płci dziecka, ozdabiano jego becik dodatkami – dziewczynki różowymi, a chłopca niebieskimi. Proste, białe stroje do Chrztu przykryte były najczęściej specjalną narzutką i właśnie z tego powodu to ją ozdabiano najbardziej.

Czasy się jednak zmieniły i już rzadko który maluch przyjmujący Chrzest ma na sobie zwykłe, białe śpioszki i becik. Dziś tradycja odchodzi w zapomnienie, a stroje dla takich dzieci przygotowują coraz częściej projektanci. Zadziwiają oni nie tylko wzorami, jakie proponują, ale również kolorystyką (intensywny fiolet, błękit i róż).

Ładnie nie znaczy drogo

Ubranka do Chrztu są w różnych cenach w zależności od sklepu, w którym je kupujemy i materiału, z którego są wykonane. Średni koszt całego kompletu (sukienka lub śpioszki, czapka, sweter) wynosi średnio 300–400 zł. Można oczywiście kupić dziecku droższy strój, nawet za ok. 1000 zł.

Jeśli nie chcemy jednak wydawać takiej ilości pieniędzy, możemy skompletować ubranko za dużo niższą cenę. Jak to zrobić? Wystarczy wybrać się do zwykłego sklepu z dziecięcą odzieżą. Tam wybierając śpioszki, koszulkę, sweter i czapkę możemy zmieścić się w kwocie 60 zł. Oczywiście zamiast śpioszków można kupić sukienkę dla dziewczynki lub koszulę i spodnie dla chłopca. Wówczas cena może wzrosnąć dwukrotnie. Niezależnie od tego, czy wybierzesz ubranko droższe czy tańsze, najważniejsze jest, żeby było schludne i ładne.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/5 lat temu
Polecam sklep z ubrankami do chrztu gdzie ceny nie wychodzą poza 150zł https://www.facebook.com/PRODUCENT.UBRANEK.DO.CHRZTU