POLECAMY

Diademy i wianki ze sztucznych kwiatów

Tradycyjne, półwianki, szpice, jedno lub dwurzędowe – oferta wianków na rynku jest z każdym rokiem coraz większa. Czym się różnią między sobą? Który z nich wybrać?
Diademy i wianki ze sztucznych kwiatów fot. Fotolia

Wianek to jeden z najważniejszych dodatków komunijnych dla dziewczynek. Warto więc zastanowić się przed jego zakupem, czy będzie się ładnie prezentował z sukienką i czy jego model będzie odpowiedni do fryzury młodej damy.

Tradycyjne wianki

Najbardziej powszechny jest wianek tradycyjny – pełny, tworzący zamknięte koło. Wykonany jest najczęściej z atłasowych kwiatków, listków z organdyny (cienkiego, przezroczystego muślinu), gipiury (ręcznego haftu albo koronki o wypukłym wzorze), perełek, niekiedy z atłasową kokardą albo żyłką ozdobioną sztucznymi listkami, różyczkami i koralikami. Wianek może być cienki lub gruby – w zależności od ilości rzędów kwiatów, z których się składa. Najczęściej spotyka się wianki jedno lub dwurzędowe. Niekiedy całość wypełniona jest koronami wykonanymi z perełek albo niewielkich kwiatuszków. Pamiętajmy, że wianek nie musi być w całości utrzymany w białej tonacji. Polecam jako dodatek również pojedyncze kwiatki w pastelowych kolorach, np. różowe lub błękitne. Niektóre wianki są rozpinane i dają możliwość regulowania wielkości obwodu. Można je kupić już za 30 zł.

Półwianki wykonane są podobnie. Różnią się od tradycyjnych wianków tylko tym, że nie tworzą zamkniętego koła.

Na rynku dostępne są również tzw. szpice. Najczęściej do połowy (w części okrągłej) ozdobione są kwiatami, koralikami lub atłasowymi kokardkami, a pozostała część wykonana jest z żyłek i ułożona w charakterystyczny, delikatny szpic. Żyłka może być ozdobiona perełkami lub małymi różyczkami.

Alternatywą dla tradycyjnego wianka może być koczek. Wygląda on podobnie jak okrągły wianek, tylko jest mniejszy. Jak sama nazwa wskazuje, zakłada się go na różnego rodzaju koczki, zrobione z włosów. Ze względu na to, że koczki mogą być różnej wielkości, wianki tego rodzaju posiadają możliwość regulacji obwodu. Podobnie jak tradycyjne wianki, mogą być zrobione z kwiatków w kolorach pastelowych.

Diadem

Dziewczynka może zamiast wianka czy koczka mieć na głowie diadem. Jest on jednak bardzo rzadko uzupełnieniem stroju pierwszokomunijnego. Jeśli jednak ktoś się na niego zdecyduje, powinien pamiętać, żeby był skromny i delikatny. Najbardziej odpowiedni na tę okazję będzie diadem z kilkoma tylko ozdobami – motywami roślinnymi, koralikami. Musimy pamiętać, że dziewczynka idzie do Komunii, a nie do ślubu i jej strój nie może być zbyt bogaty. Wszystko, nawet dodatki, muszą być dobrane rozsądnie, bo np. duża korona na głowie dziewczynki, raczej nie doda jej uroku, tylko będzie ją przytłaczać. Cena diademów jest różna. Najtańsze można kupić nawet za 10 zł, a srebrne kosztują od ok. 60 zł.

Niezależnie od tego, którą z ozdób wybierzemy, pamiętajmy, żeby dobrać ją do sukienki. Jaki pożytek będziemy mieć bowiem z wianka, który będzie śliczny, ale nie będzie pasował do całego wizerunku młodej damy?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/8 lat temu
http://1komunia.blox.pl/html/1310721,262146,21.html?425026
/8 lat temu
MAM PROBLEM ZNALAZLAM OSTATNIO STRONE Z NAGRANYM FILMEM JAK WYKONAC WIANEK KOMUNIJNY Z NATURALNYCH KWIATÓW,,, NIESTETY NIE ZAPISAŁAM TEGO A FILM BYŁ NAPRAWDE ŚIETNY POMIMO ZE NIE W NASZYM JĘZYKU;) JESLI MOŻE MI KTOŚ POMÓC BARDZO PROSZĘ :)
/9 lat temu
ja mogę polecić wianki i ozdoby na koczki, torebeczki do komunii na stronie - www.allegro.pl/sklep/3818666_exitoso