POLECAMY

Smakując frytki z majonezem w Holandii

Holandia, a właściwie Zjednoczone Królestwo Niderlandów to malowniczy zakątek Europy położony w dużej mierze poniżej poziomu morza. Kraj jest kojarzony ze swobodą obyczajową, której symbolem w ostatnim czasie stała się legalizacja związków osób tej samej płci i możliwość spędzania czasu wolnego w coffee shops.
Smakując frytki z majonezem w Holandii

Holandia to nie tylko swobody obyczajowe, to również kraina serów, tulipanów, wiatraków i rowerów. Starsze pokolenie Holendrów jest raczej powściągliwe w kontaktach z cudzoziemcami. Młodzież natomiast często korzystająca ze zniżek na transport chętnie podróżuje po Europie, zna języki obce i chętniej niż rodzice rozmawia z obcokrajowcami.

Jak zacząć znajomość

Przy powitaniu młodzi Holendrzy niby cmokają się w policzek, starsi podają sobie ręce. Szybko przechodzą na „ty”. Kiedy się przedstawiasz, np. Patrycja Kowalska, dodaj jak chcesz, by się do Ciebie zwracano, np. „dla przyjaciół Pati”. Pamiętaj, by przedstawić się mówiąc wyraźnie imię i nazwisko. Jeśli jesteś kobietą nie oczekuj tu specjalnych względów wynikających z płci. Jeśli zaś jesteś mężczyzną i lubisz smakować piwo – z pewnością nie będziesz miał problemów ze znalezieniem towarzystwa. Wśród młodzieży nawiązanie rozmowy ułatwi podjęcie tematu związanego z podróżowaniem.

Czas i szczerość

Holendrzy cenią sobie punktualność, jak również wyczucie gości, którzy w porę opuszczają przyjęcie, zamiast siedzieć w nieskończoność. Jeśli chcesz być uważany za osobę szczerą – nie unikaj kontaktu wzrokowego. Nie zdziw się również pytaniem o cel Twojego pobytu i termin opuszczenia kraju – Holendrzy nie są w pełni zachwyceni ilością cudzoziemców przybywających do ich kraju.

Polecamy: Na chodniku

Jakie prezenty

Dając Holendrowi prezent nie chodzi o to, by się wykosztować. Przyjemność sprawiają kwiaty i szklane lub porcelanowe figurki, które kolekcjonuje niemal każdy mieszkaniec tego kraju.

Skoro przybyłeś do Holandii, spróbuj wtopić się w panujący tu klimat czystości – nie śmieć na ulicach, a zamiast transportu samochodowego – wybierz rower. Nigdy też nie krytykuj kuchni – szczególnie tradycyjnej i narodowej potrawy: frytek z majonezem.

Czytaj także: Jedzenie rękoma

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (4)
/7 lat temu
Coś Wam się popiepszyło,bo narodową potrawą niderlandczyków jest Boerenkool stamppot
/7 lat temu
witam prosiłbym o kontakt pozdrawiam Artur artseven@tlen.pl
/8 lat temu
Jeśli frytki to tylko z majonezem! Wiele lat temu spróbowałam tego połączenia smaków we Francji i od tej pory nigdy nie jem frytek z keczupem! Każdemu kto jeszcze nie próbował polecam :)
POKAŻ KOMENTARZE (1)