POLECAMY

Prezenty dla gości

Organizując przyjęcie warto pamiętać o tym, by podziękować swoim gościom za przybycie. Podziękowania osobiste to dobry pomysł, ale warto też pomyśleć o innej ich formie. Jakiej? A może wręczyć przybyłym upominki?
Prezenty dla gości

Tradycja wręczania prezentów gościom, którzy przyjęli nasze zaproszenie jest u nas – za wyjątkiem wesel – dość nowa. Od jakiegoś czasu coraz częściej można spotkać się z sytuacją, w której gospodarz wręcza przybyłym na przyjęcie drobny podarunek. Ma on wyrażać szacunek i wdzięczność, jakie wręczający żywi względem gościa, a także być oryginalną i gustowną forma podziękowań za uświetnienie przyjęcia swoim przybyciem.
Upominki wręczamy przy różnych okazjach. Mogą to być małe przyjęcia w gronie znajomych (np. imieniny), oficjalne posiłki, w których udział biorą goście z zagranicy, a także śluby – czy też raczej wesela. Rodzajów prezentów, którymi możemy obdarować zaproszone przez nas osoby, jest wiele.

Migdały

Tradycja wręczania upominków jako podziękowania dla gości przywędrowała do nas z Włoch. To właśnie stamtąd – dokładnie z Sardynii – pochodzą też często migdały, które wręcza się gościom weselnym, ale nie tylko.
Migdały mogą mieć różne kolory. Białe odpowiednie są na ślub. Zielone (kolor symbolizujący m.in. długowieczność) wręczamy w trakcie przyjęcia zaręczynowego. Do urodzin i chrzcin najlepiej pasują migdały niebieskie, różowe lub również białe. Są także migdały srebrne lub złote, które wręczamy na odpowiednio na 25- i 50-lecie wspólnego pożycia małżeńskiego. To są tylko regułki, które można pominąć, jeśli chcemy, by prezent odpowiadał naszym upodobaniom. Bowiem to od nas zależy, w jakim kolorze migdały podarujemy naszym gościom.

Inne prezenty

Na migdałach inwencja obdarowujących jednak nie powinna się kończyć. Jest bowiem wiele innych drobiazgów, które mogłyby posłużyć nam jako upominki. Od drobnych maskotek, przez lukrowane figurki wypełnione najwyższej jakości belgijską czekoladą, nawet po zabawnie udekorowane butelki wódki, które wręcza się weselnikom.

Pamiętajmy, że tak naprawdę tym, co wybierzemy na podarunek, nie kierują ścisłe reguły. Właściwie – tych reguł nie ma w ogóle. Wszystko zależy od naszej inwencji. Ważne, by upominki nie onieśmielały swoją wartością, były gustowne i eleganckie.

Przydatne informacje

O tym, że wybieranie upominków to coś, co prawdziwe kobiety wprost pokochają, świadczy fakt, że możliwości skonfigurowania własnego „zestawu” prezentowego są wręcz nieskończone. Wybierać możemy nie tylko sam prezent, ale także rodzaj i kolor opakowania, w którym go wręczymy. Może to być satynowy lub jedwabny woreczek, ozdobny kartonik lub pudełeczko. Woreczki są co prawda jednolite, za to gama barw, w których są dostępne jest bardzo szeroka. Na pudełeczkach możemy zaś zamieścić obrazek lub zdjęcie, a rodzajów pudełek jest co niemiara.

Do upominku możemy także dołączyć winietkę z imieniem i nazwiskiem gospodarza lub gościa, dla którego jest on przeznaczony. Nie trzeba chyba dodawać, że tu też wybór jest ogromny.

Podarunki możemy wręczać osobiście lub położyć na stole. W pierwszym przypadku robimy to na początku przyjęcia, lub pod jego koniec. Kładzenie upominków na stole może być pożyteczne – pomoże nam w usadzeniu gości na przypisanych im miejscom (wszystko dzięki winietkom!).

Warto się obdarowywać

Upominki dopiero pojawiają się na polskich przyjęciach, jednak już teraz można stwierdzić, że robią na nich furorę. Obdarowujmy więc swoich gości. Niech wiedzą, że zależało nam na ich przybyciu i że doceniamy to, że się u nas zjawili. Wyrazy ich twarzy, gdy wdzięczni przyjmą podarki utwierdzą nas w przekonaniu, że było warto.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)