podziękowania dla księdza fot. iStock, aprott

Jakie jest najlepsze podziękowanie dla księdza? Postaw na kartkę, drobny prezent albo coś słodkiego. Oto gotowe propozycje

Podziękowania dla księdza najczęściej przekazuje się po Komunii Świętej, ale drobny podarunek można także przygotować z okazji bierzmowania, chrztu czy ślubu. Może to być kartka z podziękowaniem albo coś słodkiego. Świetnie sprawdzi się także personalizowany gadżet, np. kubek czy specjalnie przygotowana grafika.
/ 30.04.2023 05:21
podziękowania dla księdza fot. iStock, aprott

Jak podziękować księdzu na pomoc w przygotowaniu dzieci do komunii, bierzmowania czy w organizacji ślubu albo chrztu? Najlepszą opcją będzie coś drobnego. Jeśli to komunia lub bierzmowanie, warto złożyć się z innymi uczestnikami mszy na wspólny podarunek w formie kartki czy drobnego gadżetu.

Spis treści:

  1. Eleganckie podziękowania dla księdza: kartka
  2. Słodkie podziękowania dla księdza
  3. Prezent dla księdza
  4. Jak napisać podziękowanie dla księdza?

Eleganckie podziękowania dla księdza

Najlepszą formą podziękowania dla księdza jest przekazanie mu eleganckiej kartki albo grafiki oprawionej w ramkę. Powinna ona zawierać datę uroczystości (komunii, bierzmowania, etc.) oraz personalizowany tekst podziękowania.

fot. Prezent na podziękowanie dla księdza/Pinterest

Zamiast grafiki świetnie sprawdzi się także ozdobne pudełeczko z grafiką i drobnym podarunkiem (np. różańcem) w środku. Taki prezent doskonale wyrazi wdzięczność za pomoc w przygotowaniu i prowadzenie uroczystości.

W przypadku prezentu na komunię czy bierzmowanie dla księdza idealnym rozwiązaniem jest przekazanie wspólnego podziękowania dla księdza od rodziców i dzieci.

Słodkie podziękowania dla księdza

Do kartki z podziękowaniem dobrze jest dorzucić także coś słodkiego. W sieci można znaleźć cukierki i czekoladki zawinięte w personalizowane papierki, nawiązujące do daty i charakteru uroczystości. Możesz także kupić opakowanie czekoladek albo bombonierę, owinąć wstążką i dodać personalizowane życzenia czy podziękowania.

fot. Podziękowania dla księdza/Pinterest

Słodkie podziękowania można przekazać zbiorczo, ale każde dziecko czy nastolatek może osobno kupić coś pysznego i ozdobić własnym tekstem. Tak przygotowane podziękowanie można przekazać tuż po zakończeniu mszy, kilka dni później albo przed uroczystością - np. podczas ostatniego spotkania z księdzem na przygotowaniach.

podziękowania dla księży za komunię

fot. Podziękowania dla księdza/iStock, ChiccoDodiFC

Prezent dla księdza: co kupić na podziękowanie?

Jeśli chcesz wybrać jakiś niewielki podarunek, ale nie chcesz kupować klasycznego różańca czy katechizmu, świetnie sprawdzą się personalizowane drobiazgi, takie jak np. kubek z imieniem księdza, datą uroczystości oraz ewentualnie imieniem osoby, od której ksiądz dostanie taki prezent.

Kubek jest praktycznym gadżetem i na pewno będzie przez długi czas stanowił pamiątkę. Do środka możesz włożyć cukierki lub czekoladki, a także dołączyć kartkę lub oprawioną grafikę.

fot. Podziękowania dla księdza/Pinterest

Rozbudowany prezent dobrze jest podarować zbiorczo. Wówczas można pozwolić sobie na większy budżet i kupić coś ciekawego, np. wieczne pióro. Można także pokusić się o zabawny prezent i podarować księdzu np. koszulkę ze zdjęciem całej grupy przystępującej do komunii czy bierzmowania.

Jak napisać podziękowania dla księdza na komunię?

Podziękowania komunijne nie muszą być wyszukane. Idealnie sprawdzą się zwięzłe, ale proste słowa, płynące z serca. Wybierz elegancką kartkę albo przygotuj ją samodzielnie. W treści zawrzyj podziękowanie za opiekę podczas przygotowań do uroczystości, za poświęcony czas i przekazaną młodzieży wiedzę.

Do takich podziękowań można dołączyć fragment z Biblii albo dowolnie wybrany cytat. W ten sposób stworzysz piękną kartkę dla księdza, która na pewno sprawi wiele radości.

podziękowania dla księży

fot. Jak napisać podziękowanie dla księdza/iStock, Oleksandr Latkun / EyeEm

Czytaj także:
5 pomysłów na fryzury komunijne z warkoczem
Życzenia na komunię od chrzestnej
Jak zorganizować komunię?