Papeteria dla kobiet i mężczyzn

Papeteria dla kobiet i mężczyzn
Papeteria ma wiele rodzajów – jedne z nich robione są z myślą o kobietach, inne o mężczyznach, a jeszcze inne mają być uniwersalne. Zobacz, jak wybrać papeterię dla siebie!
/ 07.05.2010 11:13
Papeteria dla kobiet i mężczyzn

Każdy z nas ma obecnie możliwość wyboru papeterii oddającej najlepiej jego osobowość. Jakość papieru jest znakomita – pozwala nie tylko na odręczne pisanie, ale także na drukowanie listów. Wymyślne wzory, stare pieczątki, wszystkie kolory tęczy – wszystko to możemy na naszej papeterii zamieścić. Wystarczy tylko udać się do sklepu i wybrać odpowiedni fason.

Papeteria dla kobiet

Typowymi kolorami charakteryzującymi damską oficjalna korespondencję są biały, kremowy, jasnoniebieski i jasnoszary. Podczas pisania nieoficjalnych listów panuje większa dowolność – tutaj wybór zależy już tylko od nas.

Papier korespondencyjny dla kobiet to pojedyncza kartka, która należy przed włożeniem do koperty zgiąć na pół. Można także używać papieru listowego – składamy go na pół jednak wzdłuż dłuższego boku, dzięki czemu otwiera się jak książka.

Zobacz też : Rodzaje papeterii

Papeteria dla mężczyzn

Dla mężczyzn najlepszym kolorem, w jakim powinna być papeteria są odcienie stonowane. Biały, kremowy, szary – to chyba najlepsze rozwiązanie. Oczywiście wszystko zależy od gustu. Papeteria taka może być używana do wszelkiego rodzaju listów, można na niej drukować lub pisać odręcznie. Papeteria dla mężczyzn jest większa niż dla kobiet – kartkę należy złożyć na trzy części, aby zmieściła się do koperty.

Niektórzy mężczyźnie preferują bilety korespondencyjne – SA one idealne do przekazania krótkiej wiadomości oraz o wiele poręczniejsze.

Papeteria uniwersalna

Papeteria uniwersalna to przede wszystkim papier w kolorze białym lub kremowym. Jednak w tym przypadku pamiętajmy o zasadzie, że papeteria powinna oddawać naszą osobowość, nasze "ja". Dlatego przy jej wyborze ujmy się własnym gustem.

Jeśli wysyłamy list w imieniu całej rodziny, pamiętajmy, aby umieścić adres ( ale nie imiona i nazwiska) na górze strony, po środku, pismem drukowanym. Niektóre rodziny używają w korespondencji herbów lub znaków rodowych, dlatego nie bądźmy zaskoczeni widząc taki symbol graficzny. 

Zobacz też : Podpisy

Redakcja poleca

REKLAMA