POLECAMY

Oryginalne prezenty

W polskiej tradycji przyjęło się obdarowywanie jubilata. Niestety wybór odpowiedniego prezentu może sprawić kłopot, nawet, jeśli bardzo dobrze znamy osobę, dla której go kupujemy.
Oryginalne prezenty

Podarek inny niż wszystkie

Wybór podarku to dość trudne zadanie. Najczęściej, tłumacząc się brakiem czasu na chodzenie po sklepach w poszukiwaniu odpowiedniego prezentu, decydujemy się na kwiaty lub butelkę dobrego alkoholu. Mamy jubilata z głowy! Dla tych, którzy chcą wykazać się większą kreatywnością i nie tyle ucieszyć, co zaskoczyć obdarowywanego, z pomocą przychodzą np. sklepy internetowe ze swoimi „niezwykłymi” akcesoriami.

Pojawiają się tam dwie grupy przedmiotów. Pierwsza to praktyczne rzeczy, codziennego użytku o oryginalnych kształtach i druga grupa mająca charakter czysto humorystyczny. Zanim podejmiemy decyzję o zakupie takiego typu prezentu, musimy dobrze się zastanowić, czy osoba, której chcemy go wręczyć, ma dość poczucia humoru i nie poczuje się urażona.

Przedstawienie czas zacząć, czyli pięć niezwykłych prezentów:

1. breloczek, jak… kajdanki – większość akcesoriów z pułki oznaczonej „romantyzm” to tandetne, co gorsza różowe, opatrzone wyznaniami miłosnymi przedmioty; breloczek może być fajną alternatywą dla każdego mężczyzny (i nie tylko), zamiast łańcuszka czy przełamanego na pół serduszka;

2. dozownik w kształcie nosa – przymocowuje się go do ściany przyssawką, zielony żel do mycia dostarczy użytkownikowi niezapomnianych wrażeń;

3. zegar inny niż wszystkie – pozornie nie różni się niczym od pozostałych zegarów, ale to tylko złudzenie; wskazówki zegarka poruszają się wspak; idealny prezent dla tych, którym wiecznie brakuje czasu…;

4. „wiecznie” zimny kufel – to idealna propozycja dla każdego smakosza piwa; kufel oraz zawarty w nim żel po umieszczeniu na ok. godzinę w lodówce zamarznie i sprawi, że złocisty trunek po wlaniu do kufla zawsze będzie zimny;

5. „logiczne pudełko” – każdy z nas lubi pieniądze i nigdy nie jest ich wystarczająco dużo, jeszcze lepiej jak dostajemy je w prezencie; zabawa z pudełkiem polega na tym, by otworzyć pudełko nie uszkadzając zamkniętych w nich np. pieniędzy czy biletów.

Jednak tradycja

Oryginalny prezent nie musi być jednak szokujący czy wywoływać frustracji z niemożności dostania się do tego, co w sobie kryje. Zamiast kupować kolejny doniczkowy kwiatek możemy podarować przynoszącą szczęście czterolistną koniczynkę, którą jubilat sam może wyhodować. Replika łodzi podwodnej lub klepsydra zamiast dobrego i drogiego wina.

Gdy zdecydujemy się na prezent inny niż wszystkie, nie należy zapominać, że nie chodzi tylko o dobrą zabawę i zdziwienie na twarzy obdarowywanego. Wybór powinien być bardzo dobrze przemyślany, by radość nie ustąpiła miejsca rozczarowaniu i zażenowaniu.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (7)
/5 lat temu
Ja teraz własnie na WyjatkowyPrezent zamówiłam mężowy przejazd Formułą 3. Wiem ze to jego marzenie ,a fajnie ze w taki sposób będzie mógł je spełnić.
/8 lat temu
dobre czekoladki i dobra herbata, zawsze się sprawdza :)
/9 lat temu
moze nie kamieniami....a rekami lepiej i taniej
POKAŻ KOMENTARZE (4)