kartki noworoczne diy fot. Adobe Stock, fedorovacz

Piękne i proste do przygotowania kartki noworoczne DIY - 8 ciekawych pomysłów

Chcesz podarować bliskim osobiście lub wysłać pocztą własnoręcznie przygotowane kartki noworoczne? Wykorzystaj do tego kolorowe kartki papieru oraz markery i flamastry. Idealnie sprawdzą się te w złotym odcieniu. Możesz także wykonać trójwymiarową albo otwieraną kartkę noworoczną. Zobacz, jak je zrobić.
/ 22.12.2022 05:47
kartki noworoczne diy fot. Adobe Stock, fedorovacz

Kartki noworoczne, a także na każdą inną okazję, najlepiej jest przygotować własnoręcznie, od serca. Wówczas jest to najpiękniejszy prezent. Możesz wykonać je samodzielnie albo zaangażować do wspólnej, kreatywnej zabawy całą rodzinę. Oto najlepsze pomysły na ciekawe kartki noworoczne DIY.

Spis treści:

  1. Kartki noworoczne z wypukłymi elementami
  2. Kartki noworoczne z niespodzianką
  3. Kartki noworoczne z motywem szampańskiej zabawy
  4. Śmieszne kartki noworoczne
  5. Kartki noworoczne w naturalnym stylu

Kartki noworoczne z wypukłymi elementami

Jeśli chcesz, aby twoja noworoczna kartka była ciekawa i prezentowała się pięknie, postaw na trójwymiarowość. Dodaj wypukłe elementy albo wytnij poszczególne kawałki. Dzięki temu stworzysz piękny projekt, który zachwyci obdarowanego.

fot. Kartki noworoczne/Pinterest

Możesz wykorzystać motyw gwiazdek albo przygotować trójwymiarowe serduszka, wycinając kilka identycznych kształtów, a potem sklejając ze sobą wzajemnie ich boki. Nie zapomnij dodać także aktualnego lub nowego roku oraz ciekawych życzeń noworocznych.

Kartki noworoczne z niespodzianką w środku

To już trochę wyższy poziom kreatywności, ale wbrew pozorom nie taki trudny do wykonania. Do środka kartki przyklej elementy, które po otwarciu stworzą konkretny wzór. Może to być świąteczny domek, kieliszek szampana albo cokolwiek tylko chcesz. Ogranicza cię tylko wyobraźnia.

fot. Kartka noworoczna z niespodzianką/Pinterest

Możesz pójść także o krok dalej i przygotować całą kartkę w tym formacie, pozwalając, aby w całości była ona trójwymiarowym, otwieranym kształtem. Do takiej kartki możesz osobno dołączyć życzenia lub przekazać je osobiście.

fot. Trójwymiarowa kartka noworoczna/Pinterest

Kartki noworoczne z motywem szampańskiej zabawy

Kieliszek szampana to popularny motyw noworoczny. Nawet jeśli organizujesz imprezę bezalkoholową albo szykujesz inne drinki na sylwestra, możesz podarować komuś uroczą i elegancką kartkę "z bąbelkami". Dobrym pomysłem jest umieszczenie kieliszka na kartce w formie trójwymiarowego elementu albo wyklejenie go błyszczącym papierem lub materiałem.

fot. Kartka noworoczna z kieliszkiem/Pinterest

Możesz także stworzyć coś bardziej kreatywnego i postawić na pastelowe kolory, wycinanki i noworoczne hasło ozdobione kokardką. Taką kartkę najlepiej przygotować na lekko chropowatym, ozdobnym papierze.

fot. Kartka noworoczna z kieliszkami/Pinterest

Śmieszne kartki noworoczne

Dla znajomych, rodziny, a także kolegów z pracy możesz przygotować zabawne kartki noworoczne, które dopasujesz do konkretnej sytuacji. Takie personalizowane podarunki zawsze są najpiękniejsze. Możesz np. wykorzystać zabawne gry językowe, np. "sip sip, hooray" albo... 

fot. Śmieszne kartki świąteczne/Pinterest

Świetnym pomysłem są też kartki tematyczne. Jeśli np. pracujesz w branży chemicznej albo masz w domu prawdziwego ścisłowca, możesz podarować mu kartkę z motywem układu okresowego.

fot. Kartki noworoczne ze śmiesznymi hasłami/Pinterest

Kartki noworoczne w naturalnym stylu

Jeśli lubisz craftowe klimaty i styl rustykalny bądź boho, do przygotowania sylwestrowej kartki wykorzystaj naturalne elementy, takie jak gałązki czy jutowy sznurek. Dobrym pomysłem będzie też fragment koronki lub starego, babcinego obrusu oraz szary papier. Tak przygotowana kartka sprawdzi się nie tylko na Nowy Rok, ale także urodziny, podziękowania, a także jako kartka świąteczna.

Jeśli chcesz zmaksymalizować naturalny efekt, spryskaj gotową kartkę mgiełką o zapachu sosny. To sprawi, że całość będzie jeszcze bardziej klimatyczna.

kartka noworoczna diy

fot. Kartki noworoczne DIY/Adobe Stock, victoria

Czytaj także:
Kosz prezentowy DIY
Świeca zapachowa domowej roboty
Farbowanie ubrań