Chłopiec ze świecą, komunia fot. Adobe Stock

Jak wybrać prezent na komunię dla chłopca? Podpowiadamy 4 hity!

Wybór prezentu z okazji komunii nie zawsze jest zadaniem łatwym. Co kupić jako prezent na komunię dla chłopca? Sprawdź nasze pomysły!
Wioletta Górecka / 17.04.2018 13:35
Chłopiec ze świecą, komunia fot. Adobe Stock

Zbliża się komunia i nie masz pomysłu na prezent dla chłopca? Teoretycznie kupowanie dzieciom prezentów nie jest zadaniem trudnym: lubią zabawki, książki i funkcjonalne gadżety. Jednak komunia to wyjątkowa okazja. Co podarować jako prezent na komunię dla chłopca? Zwykle wybiera się elektroniczne gadżety, rower, książki albo wycieczkę. Co jeszcze? Podpowiadamy!

Komunia – czas zadumy i prezentów

Dzień I Komunii Świętej to czas niezwykły pod wieloma względami, przede wszystkim zaś w aspekcie duchowym. Dziecko przeżywa jednak również jeszcze jedną część uroczystości: prezenty od najbliższych z okazji przyjęcia sakramentu Eucharystii. To bardzo ważny element przyjęcia po uroczystościach w kościele. Czasem wybór odpowiedniego prezentu nastręcza kłopotów. Podpowiadamy 5 pomysłów, które z pewnością będą trafionym upominkiem!

Prezent na komunię dla chłopca – co wybrać?

Chłopcy lubią czuć się dorośli i traktowani jak mężczyźni, dlatego warto w prezencie podarować mu coś, co będzie dla niego przydatne. Często z okazji Komunii wręcza się właśnie rzeczy, które z założenia mają towarzyszyć dziecku przez długie lata, a nawet być pamiątką do końca życia. Coraz częściej wybiera się więc gadżety i sprzęty elektroniczne, a także rowery, książki czy różne kursy – to hity spośród prezentów komunijnych.

4 propozycje prezentów komunijnych dla chłopca

Sprzęt sportowy - jeśli dziecko lubi spędzać czas na świeżym powietrzu, a do tego ma zacięcie sportowca, doskonałym prezentem będzie rower, hulajnoga, deskorolka, rolki czy inne akcesoria, które ułatwią i uprzyjemnią mu rozwijanie sportowych pasji

Książka – dla małego fana czytania, ciekawa książka będzie satysfakcjonującym prezentem. Na pierwszej stronie warto wpisać życzenia oraz odnieść się do wyjątkowego wydarzenia, jakim jest dzień I Komunii Świętej. Taki upominek może zostać z obdarowanym do końca życia, stanowiąc piękną pamiątkę.

Gadżety/sprzęty elektroniczne – nowy smartfon, laptop, konsola do gier czy zegarek bez wątpienia ucieszą każdego małego fana nowinek technicznych. Taki prezent sprawi również, że chłopiec poczuje się traktowany dojrzale i uznany za odpowiedzialnego. Dobrej jakości sprzęt posłuży mu przez lata, a także pomoże rozwijać pasje i ciekawość świata.

Kurs – jeśli nie masz pomysłu na prezent w fizycznej formie, sfinansowanie kursu z dziedziny, którą dziecko jest zainteresowane, może okazać się jeszcze lepszym prezentem. Kurs językowy, wspinaczkowy, jazdy konnej czy majsterkowania to strzał w dziesiątkę w przypadku dziecka lubiącego uczyć się nowych rzeczy. Taki prezent zaprocentuje również w przyszłości, bo nabyte umiejętności pozostaną z dzieckiem już na zawsze.

Jeśli nadal masz wątpliwości co do tego, czym obdarować dziecko, porozmawiaj z jego rodzicami i ustal zainteresowania czy zapotrzebowanie pociechy. Jak wybrać prezent na komunię ? Przede wszystkim pamiętaj, by za jego wybór zabrać się dużo wcześniej – pośpiech jest złym doradcą!

To też ci się przyda!
Jak obliczyć wydatki na I Komunię Świętą?
Przyjęcie komunijne - jak zorganizować?
W co się ubrać na komunię?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/10.05.2018 10:25
Dla chłopca to moim zdaniem cięższy wybór niż dla dziewczynki.. ja zawsze stawiam na zegarek, albo jakiś łańcuszek od złotnika sikorskiego. Nie lubię takich elektronicznych prezentów czy książek albo gadżetów sportowych bo to żadna pamiątka komunii.
/16.04.2018 13:12
dla chłopaka łatwiej coś wybrać. Ja rozmawiałam co mniej więcej bratanek chce dostać i że on lubi samoloty itd. to zafunduje mu lot w tunelu aerodynamicznym Zabiorę go na wycieczkę do Leszna. Do koperty też coś włożę i już.