Przyjęcie komunijne - jak zorganizować?

Dowiedz się, jak przygotować się do tego wyjątkowego dnia! Oto zbiór najlepszych porad.
/ 12.03.2014 14:22

Przyjęcie komunijne to jedno z najważniejszych wydarzeń w życiu dziecka. Tego dnia rodzice powinni zadbać o każdy szczegół. Dowiedz się, jak to zrobić!

Jak przygotować przyjecie z okazji pierwszej komunii?

fot. Fotolia

Gdzie zorganizować obiad po mszy w kościele?

Pierwsza Komunia to okazja, aby spotkać się w gronie osób, z którymi widujemy się rzadko. Po podliczeniu wszystkich członków rodziny często okazuje się jednak, że w domu nie ma wystarczająco dużo miejsca.

Najlepszym rozwiązaniem w takiej sytuacji będzie zorganizowanie komunii w przygotowanej do tego restauracji. Dzięki takiemu rozwiązaniu całą uwagę możemy skupić na dziecku. Nie jesteśmy zmuszeni gotować i podawać posiłków naszym gościom, a także martwić się o to, czy wszystko przebiegnie zgodnie z planem. O to zatroszczy się obsługa.

Jaką dekorację wybrać do świętowania pierwszej komunii dziecka?

W tym subtelnym dniu najlepiej postawić na biel. Gdy cały kościół ozdobiony jest białymi dodatkami, na przyjęciu również nie może zabraknąć akcentów w tym kolorze: kwiatów, serwetek czy białego obrusu. Dla przełamania jednego tonu, stół zastawić można wówczas świeżymi kwiatami, w których, poza bielą, królować będą złote, purpurowe lub fioletowe akcenty.

Jak sprawić, by dziecko w dniu komunii czuło się wyjątkowo?

W tym dniu to na dziecku (a nie na pozostałej części rodziny) powinna skupić się cała uwaga rodziców. Na przyjęciu komunijnym dziecko powinno zasiąść u szczytu stołu, na miejscu honorowym. Obok powinni usiąść rodzice, następnie chrzestni oraz dziadkowie. Pozostałe osoby można rozlokować wedle własnego uznania.

Dowiedz się więcej na temat organizacji komunii świętej:

Ile kosztuje komunia?

Wzory zaproszeń na pierwszą komunię

Gdzie zorganizować pierwszą komunię?

Na podstawie informacji prasowej Dworu Korona Karkonoszy

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)