POLECAMY

Czym jest Chrzest warunkowy

Słyszałam o możliwości udzielenia Chrztu warunkowego. Na czym on polega? Kiedy można go udzielić?
Czym jest Chrzest warunkowy

Sakrament Chrztu jest jedną z ważniejszych ceremonii w życiu każdego chrześcijanina. Obmywa nas nie tylko z grzechu pierworodnego, lecz także przybliża do zbawienia. Dzięki niemu stajemy się członkami wielkiej wspólnoty, jaką jest Kościół.

Najczęściej udziela się go raz w życiu. Zdarzają się jednak sytuacje, gdy obrzęd nie został przeprowadzony zgodnie z obowiązującymi zasadami. Jeśli któregoś elementu zabraknie lub zostanie błędnie wykonany, sakrament będzie nieważny i trzeba go powtórzyć. Mamy w tym wypadku do czynienia z Chrztem warunkowym.

Czego nie powinno zabraknąć podczas Chrztu

Prawidłowo poprowadzona uroczystość składa się z obmycia w prawdziwej wodzie z zastosowaniem określonej formuły słownej. Gdy wszystkie wymogi zostaną spełnione każde kolejne powtórzenie przyjęcia sakramentu będzie miało jedynie charakter formalny i nie będzie niosło za sobą duchowego przeżycia.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/miesiąc temu
Z uwagi na zamknięcie blogów na Onecie zmienił się również link, pod którym znajduje się mój blog dot. kościelnego procesu o stwierdzenie nieważności małżeństwa, obecnie jest on pod: uniewaznieniemalzenstwakoscielnego.blox.pl dr Arletta Bolesta adwokat kościelny
/3 miesiące temu
Z kolei nt. kościelnego procesu o nieważność małżeństwa zapraszam na mój blog dr Arletta Bolesta adwokat kościelny