POLECAMY

Kto powinien wręczyć kwiaty

W najbliższym czasie wybieramy się z mężem na 80. urodziny mojej babci. Zastanawiam się, kto z nas powinien wręczyć bukiet kwiatów jubilatce. Mój mąż twierdzi, że ja ponieważ to moja babci. Ja natomiast jestem przeciwnego zdania. Co mówi na ten temat etykieta?
Kto powinien wręczyć kwiaty

W dyskusji tej rację ma Pani. To mąż powinien wręczyć bukiet Pani babci. Zasady etykiety w tym względzie są jednoznaczne. Jeśli kwiaty przynosi małżeństwo i ma zamiar wręczyć kobiecie, to mężczyzna to czyni. Jeśli natomiast dodatkowo kupujecie Państwo prezent, to już wręczenie go powinno przypaść Pani.

Kobieta natomiast wręcza kwiaty jeśli przeznaczone są one dla mężczyzny. Są to jednak sytuacje nieczęste, w końcu bardziej popularne w naszej kulturze jest kupowanie kwiatów kobietom. Mężczyźni dostają kwiaty naprawdę sporadycznie. Są to sytuacje zazwyczaj oficjalne, np. inauguracje akademickie, podziękowanie lekarzowi, profesorowi po obronie.

Prześledźmy jeszcze jedną sytuację: idziemy do kogoś z wizytą przynosimy kwiaty i butelkę dobrego alkoholu. Jak powinniśmy się wtedy zachować? W takim przypadku mężczyzna powinien dać kwiaty gospodyni, a następnie wręczyć butelkę gospodarzowi. Nie wypada, by kobieta przekazywała trunek mężczyźnie.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/4 lata temu
Jeżeli kwiaty przynosi dziewczyna i chłopak lub małżeństwo, to zawsze mężczyzna wręcza bukiet pani domu. Jeżeli dana para przynosi ze sobą jeszcze jakiś prezent, to wręcza go kobieta. Wyjątek stanowią imieniny czy urodziny gospodarza - wtedy kwiaty wręcza kobieta. Jeśli się nie mylę u góry napisane zostało że Państwo wybierają się na 80 urodziny babci, a więc ona jest gospodarzem i wyjątek tego się tyczy. Kompetentna strona !
/5 lat temu
Oczywiście że ty, uważam że mąż ma rację.