Chrzciny – oryginalne prezenty

Chrzciny – oryginalne prezenty

Albumy fotograficzne, ramki na zdjęcia, łańcuszki z medalikami – niektórzy uważają, że takie prezenty na chrzciny są zbyt powszechne i szukają czegoś oryginalnego, czego na pewno nie kupi żaden z gości.
/ 30.09.2016 13:17
Chrzciny – oryginalne prezenty

Grzechotka za 3000 zł

Najczęściej, żeby kupić oryginalny prezent dla dziecka, trzeba wydać dużo pieniędzy. Wśród takich cennych i wyszukanych upominków może znaleźć się grzechotka. Oczywiście nie taka tradycyjna, ale na przykład ze złota, która kosztuje ok. 3000 zł. Rączka takiej grzechotki może być gładka lub tłoczona, natomiast główka zdobiona jest najczęściej ażurowymi wzorami (serduszka, gwiazdki, rośliny). Dodatkowo może być przybrana drogimi kamieniami różnego koloru. Wówczas jej cena znacznie wzrasta. W środku takiej grzechotki znajdują się drobne kuleczki grzechoczące przy poruszaniu.

Niektóre tego rodzaju przedmioty mają na szczycie wygrawerowany zegar, na którym umieszcza się najczęściej informację o godzinie przyjścia na świat dziecka oraz jego imieniu. Jeśli grzechotka nie ma takiego zegara, a posiada gładką rączkę, można te oraz inne informacje (np. o wadze i wzroście dziecka) umieścić na niej. Wygrawerowanie jednego znaku (litery, kropki, cyfry) to wydatek ok. 3 zł.

Ten niezwykły przedmiot ma najczęściej długość ok. 8–10 cm i waży 25 g. Jeśli jednak 3000 zł to dla nas za duży wydatek, ale grzechotka nam się podoba, możemy kupić podobną, tylko ze srebra. Jej cena nie powinna przekroczyć 250–300 zł.

Kiedy kupujemy taki prezent, sprzedawca może go opakować w eleganckie etui, gładkie lub podobnie jak prezent – ażurowe, w kolorze ciemnej czerwieni, granatu lub zieleni.

Złote smoczki

W sklepach oryginalnych prezentów nie brakuje. Oprócz grzechotek można również znaleźć specjalne smoczki. Są otwierane i posiadają schowek na tabliczkę lub jakiś inny przedmiot, na którym możemy coś wygrawerować. Przechowuje się w nich również często pierwszy ząbek, jaki dziecku wypadnie.

Smoczek może być gładki lub zdobiony – ażurowymi wzorami lub koralikami. Złoty kosztuje ok. 250 zł, natomiast srebrny możemy kupić już za ok. 140 zł.

Inne oryginalne przedmioty, które możemy wręczyć maluchowi, to srebrne łyżeczki z wygrawerowanym imieniem dziecka oraz datą jego narodzin, a także lusterka i grzebienie z drogich metali.


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/19.07.2011 11:02
a mi sie podoba pudelko na pierwszy zabek, na kosmyk wlosków, to o wiele oryginalniejsze niz to co tu piszecie. medalik to sorry, syf.
/16.06.2011 19:28
Ja jednak jestem za tradycją w tym wypadku :) mojej chrześnicy kupiłam w Aparcie medalik, mieli jeszcze srebrne smoczki ale medalik to medalik :)
/03.06.2011 13:23
Teraz to wydaje mi sie ze jednak coraz wiecej z nas decyuje sie jednak na takie prezenty jak po prostu tradycyjna koperta ;) Ale tez nie mozemy tyko przy tym pozostawać i moim zdeniem fajnie jest kupić też coś maluszkowi-np.takiego śmiesznego smoka ;) www.b-product.pl/pl/index
POKAŻ KOMENTARZE (5)