POLECAMY

Uniwersytet Trzeciego Wieku na sportowo

Jeśli jesteś seniorem na emeryturze i nie musisz już pracować to wcale nie oznacza, że Twoje aktywne życie dobiegło końca. Wręcz przeciwnie. Istnieje mnóstwo rozwiązań na zagospodarowanie czasu wolnego. Jednym z nich są zajęcia na Uniwersytecie Trzeciego Wieku.
Uniwersytet Trzeciego Wieku na sportowo

Obecnie w Polsce funkcjonują liczne Uniwersytety Trzeciego Wieku (UTW). Szczególną uwagę zwraca jednak ten funkcjonujący obecnie na Akademii Wychowania Fizycznego w Warszawie.

Dla kogo?

Uniwersytet ten stanowi centrum kształcenia osób dorosłych, z tymże jego program jest szczególnie kierowany do seniorów pragnących aktywnie spędzić czas oraz zdobyć lub zwiększyć dotychczasową wiedzę w zakresie zdrowego stylu życia.

Oferta UTW

Warszawski AWF posiada bogatą ofertę zajęć praktycznych dla seniorów. Oprócz zajęć na basenie, dostępne są: taniec, gimnastyka, marsze z kijami oraz turystyka.

Czytaj też: Co daje Nordic Walking

Tematyka wykładów jest również dość obszerna i obejmuje m.in.: rekreację ruchową, zdrowie kobiet, seksualność seniorów, socjologię, psychologię, gerontologię, biologię, żywienie i inne.

Co jeszcze w ofercie?

Organizowane są liczne imprezy na rzecz seniorów. Należą do nich: Piknik Rekreacyjny „SENIORADA” organizowany przez Stowarzyszenie Promocji Aktywności Ruchowej ESPAR 50+ przy współpracy ze studentami AWF oraz Międzynarodowy Dzień Osób Starszych, organizowany przez Forum 50+ Seniorzy XXI wieku.

Dlaczego warto?

Zajęcia na Uniwersytetach Trzeciego Wieku, nie tylko te omawiane, ale i oferowane przez inne uczelnie, są doskonałym rozwiązaniem dla wszystkich osób, które po zakończeniu życia zawodowego czują się niespełnione, potrzebują aktywności lub kontaktu z innymi ludźmi i pragną wzbogacić swoją wiedzę w określonej dziedzinie.

Uczestniczenie w zajęciach zarówno praktycznych, jak i teoretycznych organizowanych przez UTW jest szansą na poznanie ciekawych ludzi, naukę zagadnień na które być może nie było czasu w ciągu całego życia. Daje to również możliwość dowartościowania, zyskania pewności siebie i w przypadku UTW na AWF zwiększa motywację do podejmowania większej aktywności fizycznej.

Czytaj też: Pozytywne aspekty okresu przekwitania

Ze względu na coraz większe zainteresowanie problematyką osób starszych i brakiem aktywności fizycznej w tej grupie społecznej, kolejną uczelnią planującą utworzenie UTW jest AWF w Gdańsku.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/6 lat temu
sama prowadzę aktywny tryb życia i żeby uniknać problemów zmeczonych nóg stosuje miejscowo na dolne partie nóg veno spray, pianke z mentolem która skutecznie i szybko łagodzi ból