Jak być seksowną mamą fot. Fotolia

Seksowna mama - jak postępować, by się nią poczuć

Cudownie jest być mamą, ale jeszcze lepiej być radosną, atrakcyjną i... seksowną mamą. Sprawdź, jak postępować, by się nią poczuć.
/ 14.05.2019 08:13
Jak być seksowną mamą fot. Fotolia

Nie jest łatwo być seksowną mamą, gdy stale jesteśmy zaabsorbowane sprawami malucha. Na szczęście są na to sposoby!

Dbaj o swoje przyjemności

Pamiętaj, dziecko jest bardzo ważne, ale twoje potrzeby też. Trudno bowiem będzie ci poczuć się atrakcyjną, pełną seksapilu kobietą, gdy swoje radości, frajdy czy pasje spychasz zawsze na ostatni plan. A zatem... 

  • Każdego dnia zarezerwuj choć pół godziny wyłącznie dla siebie. Maluszka powierz wtedy tacie, a sama zdrzemnij się, sięgnij po dobrą książkę, obejrzyj ulubiony serial albo umów się do fryzjera czy na plotki z przyjaciółką. Seksowne mamy wiedzą, że to ich absolutne prawo!

Nie zapominaj o mężu

Warto pokazać partnerowi, że mimo iż macie już dziecko, wasza bliska, ciepła relacja wciąż jest dla ciebie czymś niezwykle cennym.

  • Koncentrując się na maluszku, staraj się nie odsuwać męża od siebie. Często go przytulaj, doceniaj, mów miłe rzeczy, by widział, że jesteś nie tylko matką, ale też wciąż w nim zakochaną, czułą i seksowną kobietą. Sama też poczujesz się wtedy bardziej zmysłowo!
  • Choć przy dziecku najwygodniej jest chodzić w zwykłym dresie, czasem zaskocz partnera i włóż np. rozpięty sweterek, spod którego widać koronki bielizny. Seksowny strój doda ci pewności siebie, a poza tym... to doskonała zachęta do flirtu z mężem!

Doceniaj uroki seksu

Nie zawsze jest to łatwe, bo przecież przy dziecku stale jesteś zmęczona i niewyspana. Jednak intymność w związku jest ważna. Nie tylko bowiem ożywia w nas namiętność, ale też umacnia więź z partnerem.

  • Umów się z mężem, że np. w co trzeci weekend podrzucicie dziecko na kilka godzin do dziadków, by móc się sobą naprawdę nacieszyć. Przekonasz się, już samo oczekiwanie na TEN dzień rozbudzi twoją zmysłowość i stworzy między wami wspaniały nastrój erotyzmu. Zaznacz go w swoim kalendarzu czerwonym flamastrem dużo wcześniej!

Nie rezygnuj ze swoich ambicji

Nie dopuść do tego, by wszystko w twoim życiu kręciło się wyłącznie wokół malucha. Seksowne mamy szukają także takich zajęć, które z rolą mamy nie mają nawet najmniejszego związku.

  • Chcesz doskonalić się zawodowo czy szlifować obcy język? Zrób to! Albo biegaj na basen czy siłownię, jeśli pragniesz pozbyć się nadwagi. Zaś partner powinien ci w tym dopomóc. Będzie wtedy żył u boku kobiety spełnionej i bardzo sexy, a nie wiecznie sfrustrowanej.

Zaakceptuj swoje ciało

Uważasz, że po porodzie twoje kształty nie są doskonałe? Jeśli to cię martwi, spróbuj zgubić zbędne kilogramy, ale też nie trać z ich powodu wiary w siebie.

  • Spójrz w lustro i postaraj się polubić swoje krąglejsze biodra czy dorodniejsze piersi. Czy nie są piękne? Czy twoja sylwetka nie stała się teraz bardziej kobieca? Pamiętaj, nic tak nie dodaje nam seksapilu, jak pozytywne nastawienie do  siebie!

Autorka jest dziennikarką dwutygodników "Przyjaciółka" i "Pani Domu"


Zobacz także: