Niedrogi prezent na Komunię 2018 – 4 hity!

Na prezent komunijny nie musisz wcale wydać dużo pieniędzy, by cieszył. Zobacz nasze propozycje na komunijne upominki, które sprawią dziecku wielką radość!
Wioletta Górecka / 7 miesięcy temu
Niedrogi prezent na Komunię 2018 – 4 hity! fot. Adobe Stock

Komunia Święta nie musi wiązać się z ogromnymi wydatkami i koniecznością spłacania pożyczki przez najbliższe miesiące. Prezenty z tej okazji nie muszą mieć łącznej wartości dobrego samochodu. Wręcz przeciwnie – niedrogi prezent na Komunię to z reguły ten symboliczny, ale najbardziej podkreślający charakter uroczystości. Zalicza się do nich biżuteria, Biblia, książka, pamiątkowy album czy weekendowa wycieczka. Co jeszcze stanowi niedrogi, ale wartościowy pod wieloma względami prezent na Komunię?

Komunia Święta – przeżycie duchowe, nie wartość materialna!

Dzień I Komunii Świętej to bardzo ważne przeżycie dla każdego dziecka. Najważniejsza jest obecność rodziny w tym dniu. Czym jednak byłaby dla dziecka uroczystość bez prezentów? Upominek z okazji przyjęcia Eucharystii nie musi być wcale drogi, a ty nie musisz brać pożyczki, by go wręczyć. Niedrogi prezent na Komunię jest tak samo wartościowy i ważny, jak każdy inny. Podarowany z serca jest bezcenny! Zmieniają się czasy, a wraz z nimi pewne tradycje i oczekiwania wobec tego, ile powinien kosztować prezent na Komunię. Nie musisz jednak być tą osobą, która kupuje quad, rower, telewizor czy komputer. Skromny, ale tematyczny upominek, będzie miał o wiele większą wartość: duchową i sentymentalną.

Niedrogi prezent na Komunię – czyli jaki?

Wśród hitów komunijnych prezentów niezmiennie od lat znajdują się: biżuteria, Biblia, książka, zegarek, pamiątkowy album czy weekendowa wycieczka.

Biżuteria

Skromny, ale piękny łańcuszek z krzyżykiem, różaniec, bransoletka czy symbolizujący coś pierścionek to pamiątki, które zawsze sprawdzą się z okazji Komunii. Mogą towarzyszyć obdarowanemu przez całe życie, stanowiąc piękną pamiątkę: dnia przyjęcia Eucharystii oraz po osobie, od której je dostał. Taka biżuteria nie jest droga, a jej znaczenie jest bezcenne!

Książka

W przypadku książek, wybór również jest ogromny. Może być to pięknie oprawiona Biblia z dedykacją, ale także coś spośród dzieł klasycznych czy po prostu książka ulubionego autora. Do takiego prezentu warto dołączyć kartkę ze szczerymi życzeniami (niekoniecznie gotowymi wierszykami i rymowankami, a z głębokim przesłaniem), lub wpisać dedykację z datą na stronie tytułowej. Książka stanowi ogromną wartość i pozostanie z obdarowanym przez długie lata, a nawet jako pamiątka dla jego dzieci czy wnuków!

Album

Album z pamiątkowymi zdjęciami najczęściej wręczają dziadkowie dziecka. Mogą to być zdjęcia z ważnych momentów w życiu dziecka: chrzciny, urodziny, zdobycie dyplomów i wyróżnień. Warto dopisać do tego, że dzisiejszy dzień (czyli dzień Komunii Świętej) to kolejne ważne wydarzenie, które zapisuje się na kartach historii.

Wycieczka

Doskonałym pomysłem na niedrogi prezent (maksymalnie 300-400 złotych) jest zafundowanie dziecku wycieczki weekendowej. Sprawi mu dużo radości i będzie stanowić perełkę wśród pozostałych prezentów – przeżycia z wyjazdu będą towarzyszyć maluchowi przez bardzo długi czas!
Odpowiednie podejście do wyboru prezentu komunijnego to połowa sukcesu. Pozwoli wybrać to, co najbardziej odpowiednie, bez zbędnego wydawania pieniędzy. Niedrogi prezent na Komunię może okazać się bardziej wartościowy, niż ten kupiony za pożyczone pieniądze!

Zobacz także:
Prezenty na Pierwszą Komunię Świętą – najlepsze inspiracje!
Zobacz najlepsze propozycje prezentów na komunię dla dziecka!
Jaki prezent wybrać na I komunię? – galeria

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (3)
/6 miesięcy temu
Witam! Regina, dziękuję za skorzystanie z oferty naszej pożyczki. Jesteśmy wielokrotnie nagradzaną firmą z branży internetowych usług finansowych. Obecnie prowadzimy działalność w kilku krajach. Działamy w oparciu o zasady: - Przejrzystości - informujemy o wszystkich kosztach i warunkach korzystania z naszej oferty - Elastyczności - dostosowujemy naszą ofertę do indywidualnych potrzeb naszych Klientów - Komfortu - korzystanie w naszych produktów jest proste i wygodne. Nasza oferta jest dostępna online, bez konieczności wychodzenia z domu. Zapraszam do kontaktu z naszą infolinią pod numerem 22 388 88 88* lub skorzystania z chata na wonga pl/live_chat?utm_source=polki. W razie pytań jestem do dyspozycji Tomasz | Ekspert wonga com * Koszt połączenia zgodny z taryfą opłat operatora.
/7 miesięcy temu
chcąc zaoszczędzić sobie kłopotów związanych z przygotowaniem posiłków czy sprzątaniem, zwiększamy wydatki. Jeśli zorganizujemy przyjęcie na 20 osób, będziemy musieli zapłacić od 100zł do 200zł za posiłek dla jednej osoby. Cały rachunek może wynieść nawet 4000zł. Mąż zaciągnął już pierwszą pożyczkę w wonga na ten cel.
/7 miesięcy temu
Zamówiłam gitarę dla swojej siostrzenicy ze strony megascena. Powinna dojść jakoś w następnym tygodniu. Cenowo była spoko. Moja siostra śpiewa i mała też ma smykałkę do muzyki to uznałam, że nie można tego marnować.