POLECAMY

Znana sieć sklepów wycofuje niebezpieczną zabawkę

Czy twoje dziecko też to ma?
Znana sieć sklepów wycofuje niebezpieczną zabawkę fot. Fotolia

Wystarczyło kilka zgłoszeń od pracowników, że zabawka może być niebezpieczna dla dziecka, by IKEA podjęła kategoryczną decyzję - wycofanie zabawki ze sklepów. A co z klientami, którzy już ją kupili?

Ikea wycofuje niebezpieczną zabawkę

Zgodnie z informacjami zamieszczonymi na stronie IKEI ze sklepów wycofano właśnie pałeczki do perkusji i bębenek Lattjo. Decyzję tę podjęto po otrzymaniu sześciu zgłoszeń od pracowników sieci, że gumowe nakładki, które znajdowały się na pałeczkach, spadały z nich, co mogłoby stanowić zagrożenie zwłaszcza dla małych dzieci. Mimo że nie było jak dotąd żadnego sygnału od klientów, że te zabawki zagrażały w jakikolwiek sposób ich dzieciom, IKEA od razu wycofała cały asortyment pałeczek i bębenków.

Co z klientami, którzy już kupili wadliwe zabawki?

Osoby, które już zdążyły zaopatrzyć się w uszkodzone przedmioty, proszone są o ich zwrot do najbliższego sklepu IKEA. Sieć zapewnia, że klienci otrzymają za to całkowity zwrot kosztów. Aby oddać zakupione pałeczki do perkusji lub bębenek, nie jest konieczne posiadanie żadnego dokumentu potwierdzającego zakup, wystarczy jedynie przynieść wadliwy przedmiot do sklepu.

Zabawki z serii Lattjo dostępne są w sprzedaży od listopada 2015 roku. Sieć sklepów zapewnia, ze wszystkie produkty przed sprzedażą są testowane i sprawdzane pod względem jakości i bezpieczeństwa. W tym przypadku także nie było jak dotąd żadnego wypadku z udziałem dzieci, ale wycofanie zabawek jest konieczne, by zapobiec ewentualnym wypadkom w przyszłości.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)