POLECAMY

5 rad, jak zadbać o dobre relacje z teściową

Chciałabyś, by relacje między tobą a teściową były dobre? Podpowiadamy, jak o nie zadbać!
5 rad, jak zadbać o dobre relacje z teściową fot. Fotolia

To powie ci każdy, który ma za sobą przykre doświadczenia: dla pomyślności małżeństwa, już od samego początku, warto zadbać o dobre stosunki z matką partnera. Jak to zrobić? Podpowiadamy!

1. Nie krytykuj przy niej męża

Zachował się niewłaściwie? Porozmawiaj z nim o tym, ale nie przy jego matce. Pamiętaj, on jest jej oczkiem w głowie. Dlatego każda twoja negatywna uwaga sprawi jej ból, a nawet może zostać obrócona przeciwko tobie. Nawet jeśli w głębi duszy przyzna ci rację, szybko zacznie syna usprawiedliwiać i stanie po jego stronie.

2. Nie odrzucaj wszystkich jej rad

kipisz z gniewu, gdy próbuje ci coś doradzać? Zmień postawę. Przecież niektóre wskazówki teściowej mogą ci się po prostu przydać! Nie traktuj jej sugestii jako próby udowodnienia ci, że nic nie potrafisz. Raczej wychodź z założenia, że za podsuwanymi ci rozwiązaniami stoi życzliwość
i chęć pomocy. Czasem nawet sama poproś ją o wskazówki. Teściowa będzie szczęśliwa, że cenisz jej wiedzę.

3. Nie oczerniaj teściowej przed mężem

Jego matka w czymś przesadziła? Weź głęboki oddech i zanim mu o tym powiesz, chwilę się zastanów. Może sprawę lepiej wyjaśnić bezpośrednio z teściową lub przynajmniej najpierw ochłonąć. Pamiętaj, ta kobieta jest dla niego bardzo ważną osobą. Krytykując ją, stawiasz męża w niezręcznej sytuacji. To może sprawić, że ustawi się zupełnie z boku. W efekcie twoje relacje z teściową będą się pogarszać.

4. Szukaj tego, co was łączy

Może jest jakaś dziedzina, w której szczególnie łatwo mogłybyście się porozumieć? Teściowa tak jak ty lubi czytać kryminały? Wymieniajcie się książkami, rozmawiajcie o nich. Pasje ludzi do siebie zbliżają!

5. Staraj się zawsze być sympatyczna

Przymykaj oko na niektóre wady teściowej. Zaznacz w kalendarzu jej imieniny, Dzień Matki oraz Babci. Zatelefonuj z życzeniami, a wybierając się w gości, kup upominek. Takie zaangażowanie zawsze zostanie docenione!

napisane na podstawie tekstu autorstwa Anny Leo-Wiśniewskiej/Pani Domu
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)