wkładka wewnątrzmaciczna i dziecko fot. unilad.co.uk

Miała zapobiec ciąży, a odnalazła się dopiero podczas porodu. To dziecko urodziło się mimo zastosowania wkładki wewnątrzmacicznej!

Dexter to przykład na to, że antykoncepcja czasem zawodzi.
Marta Słupska / 08.05.2017 11:22
wkładka wewnątrzmaciczna i dziecko fot. unilad.co.uk

Uważa się, że wkładka wewnątrzmaciczna to taka forma antykoncepcji, która daje 99,9% pewności, że kobieta nie zajdzie w ciążę. Dexter, syn Amerykanki Lucy Hellein, to właśnie ten 0,01%.

Myślałam, że wkładka wypadła

Gdy Lucy Hellein z Fort Mitchell w Alabamie odkryła, że jest w ciąży, była bardzo zdziwiona – miała bowiem założoną wkładkę wewnątrzmaciczną. Początkowo kobieta myślała, że to dopiero początek ciąży, okazało się jednak, że do zapłodnienia doszło 18 tygodni wcześniej, prawdopodobnie kilka dni po założeniu wkładki.

Myślałam, że to pierwsze tygodnie ciąży. Lekarz jednak wyprowadził mnie z błędu. To był już 18. tydzień. Wkładki nie było widać na USG, więc mój lekarz założył, że na pewno wypadła
– powiedziała Lucy.

Lekarz zaproponował kobiecie aborcję, postanowiła ona jednak urodzić dziecko. Wkładka (Mirena, popularna także w Polsce) odnalazła się w trakcie cesarskiego cięcia za łożyskiem. Pielęgniarki włożyły ją wówczas do rączki malucha i zrobiły zdjęcie.

Dexter na pewno miał być. Chociaż nie był planowany, moja rodzina i ja czujemy się pobłogosławieni
– komentuje Lucy.

Fotografia małego Dextera z wkładką w ręku obiegła internet. Na Facebooku została udostępniona już grubo ponad 56,000 razy!

10 pytań na temat użycia spirali

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/09.09.2018 07:20
Ja po 3 latach spirali zaszłam w ciąże 🤦‍♀️ Mam dziś pięknego 2 miesięcznego syna, wkładka podczas porodu niestety nie wypadła, na usg okazało się ze została w jamie macicy i niestety czeka mnie teraz zabieg usunięcia tej wkładki stamtad. Zaszłam w ciąże bo najprawdopodobniej wkładka się przesunęła..
/22.05.2017 22:18
Mam wkładkę levosert od ponad roku i żadnych problemów z nią nie mam. Wydaje mi się, że takie przypadki to już kwestia tego, że wkładka została źle założona przez lekarza. Druga stroną medalu jest fakt, ze przez pierwsze 3 tygodnie od założenia wkładki powinno się oszczędzać żeby się przypadkiem nie przesunęła i miała czas na zakotwiczenie w macicy.
/17.05.2017 18:39
Ja też miałam założoną spiralę która się niestety przesuneła i teraz mam 5-letniego syna.tylko u mnie nie czekali do porodu z usunięciem spirali .zrobili to w 6 tyg.ciąży
POKAŻ KOMENTARZE (3)