POLECAMY

Drugi poród

Za dwa tygodnie mam termin porodu. Poród mam drugi - dwa lata temu rodziłam córeczkę 3,5 godziny. Muszę powiedzieć,że nie zaliczam porodu do ciężkiego.
Drugi poród

Za dwa tygodnie mam termin porodu. Poród mam drugi - dwa lata temu rodziłam córeczkę 3,5 godziny. Muszę powiedzieć, że nie zaliczam porodu do ciężkiego. Jakoś bardzo się boję teraz tego drugiego porodu, nie wiem czym to spowodowane, boję się karmienia bo z córeczką miałam problemy. Chciała pić, pokarm miałam, tylko że w szpitalu nie pokazali mi jak się karmi, w domu odciągałam laktatorem, ale niestety pokarm szybko zanikał. Mam pytanko czy drugi poród jest lżejszy? Czy to nie jest tak powiedziane?

Basia
Istnieje niepisana zasada, że kolejny poród jest łatwiejszy. Zależy jak na to patrzeć np. po pierwszym porodzie kobieta jest bardziej świadoma czym jest poród, wie na czym on polega, wie na czym polega pielęgnacja niemowlęcia itp. Ale wiele kobiet mówi, że ta świadomość je przeraża, bo na pierwszy poród szły nie wiedząc nic i to nie powodowało strachu. Skoro pani nie zalicza pierwszego porodu do ciężkich to proszę mieć nadzieję, że drugi też będzie mile wspominany. Obawy przed karmieniem maluszka piersią na pewno znikną gdy pozna pani prawidłową technikę karmienia. Jeśli prawidłowy jest sposób karmienia i dziecko ssie to nie ma mocy, żeby zatrzymać wytwarzanie pokarmu. Proszę przeczytać odpowiedzi na pytania o technikę karmienia. Jeśli w szpitalu nie uzyska pani dokładnej informacji na temat sposobu karmienia, proszę udać się do poradni laktacyjnej. Powodzenia.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)