Dieta dla kobiet w ciąży - 5 zasad

Zobacz, jakimi zasadami powinnaś się kierować w żywieniu, jeśli spodziewasz się dziecka!
/ 12.12.2014 16:12

Zobacz, jakimi zasadami powinnaś się kierować w żywieniu, jeśli spodziewasz się dziecka!

5 zasad diety dla kobiet w ciąży

fot. Fotolia

1. Regularność to podstawa

Nawet jeśli masz na głowie sporo obowiązków pamiętaj, że ty i dziecko jesteście najważniejsi. Z tego powodu pilnuj pór posiłków. Wtedy będziesz miała pewność, że nie przytyjesz zbyt dużo a wahania cukru we krwi nie będą stresować dziecka.

2. Czytaj etykiety

Na zakupach koniecznie czytaj etykiety produktów. To zdrowy nawyk, który powinnaś pielęgnować również po porodzie! Na etykietach znajdziesz wszelkie informacje na temat składu zawartości cukru w produktach, a także konserwantów i tłuszczy - także tych złych!

3. Gotuj i duś

Unikaj smażenia! W wysokiej temperaturze niektóre oleje utleniają się i zmieniają w szkodliwe tłuszcze trans. Mięso czy warzywa lepiej jednak gotować, dusić, gotować na parze. Zyskasz na tym i ty, i dziecko, i w przyszłości twoja figura.

4. Postaw na naturę

Warzywa i owoce są niezastąpionym źródłem witamin, minerałów oraz błonnika. Z tego powodu włączaj je do każdego posiłku! Dzięki temu poprawisz swoje samopoczucie, dostarczysz organizmowi i dziecku potrzebnych składników, a i w zmieniając menu w ten sposób - poprawisz własną przemianę materii!

5. Pamiętaj o nawodnieniu

Wypijaj minimum 1,5 litra wody mineralnej dziennie. Pamiętaj, że również soki, herbatki i zupy nawadniają twój organizm. Z tego powodu - w porze obiadowej - staraj się zjadać właśnie wodniste posiłki.

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/29.12.2015 22:30
Ważne, żeby jeść dla dwojga, a nie za dwoje. Dodatkowo, szczególnie teraz zimą warto wspomagać się witaminą D. Ja łykam Detrical, przeznaczony dla kobiet w ciąży (jest w formie tabletek, nie oleistych kapsułek, dzięki czemu nie mam problemu z nudnościami)
/24.06.2015 17:01
u nas duzo odpoczynki bylo jak bylam w ciazy, ciagle lezenie poduszka koc, super mami, sen zdrowe jedzenie i wszystko bylo w porzadku