Zakupy dla malucha

Podczas kupowania sprawdźmy metkę. Może okazać się, że śliczny różowy pajac farbuje i można go prać tylko w 30°C. Najlepiej wybierajmy ubranka z czystej bawełny 100%, nie farbujące , które można prać w 40° lub 60°C.
/ 27.06.2007 08:00
Podczas kupowania sprawdźmy metkę. Może okazać się, że śliczny różowy pajac farbuje i można go prać tylko w 30°C. Najlepiej wybierajmy ubranka z czystej bawełny 100%, nie farbujące , które można prać w 40° lub 60°C.

W poniższym zestawieniu pod uwagę brany jest rozmiar 62. Dziecko szybko wyrasta z rozmiaru 56, jeśli w ogóle z niego skorzysta. Lepiej więc kupić trochę większe ubranko, podwinąć rękawy i używać go dłużej. Dodatkowo pamietajmy, że rozmiar rozmiarowi nierówny. Ubranka jednej firmy z rozmiaru 56, są większe od ubranek rozmiaru 62 innej firmy.

1.Kaftanik z długim rękawem x4, najlepiej zapinany na zatrzaski: kaftanik wykonany z baweny 100%. Zatrzaski są lepsze od guzików, które mogą się poluzować, odpaść, dziecko może przez przypadek połknąć taki guzik.

2.Body
zapinane na zatrzaski z długim rękawem x4 - kupując należy zwrócić uwagę na szerokie wejście na głowę. Body jest dobrym rozwiązaniem, gdyż szczelnie zakrywa ono plecy dziecka. W przypadku kaftanika, tył może się podwinąć i odsłonić plecy. Więcej sztuk body będzie potrzebne dla dzieci ulewających.

3.Śpioszki
x 4 - zapinane na zatrzaski, 100% bawełna. Rozpięcie w kroku ułatwia zmianę pieluszki. Nie trzeba wtedy ściągać całego ubranka, tylko rozpiąć krok śpioszków.

4.Pajacyki
x 4 - Pajacyki zakładane na body z krótkim rękawem są świetnym rozwiązaniem na zimę. Do kupienie pajacyki 100% bawełna, frotte, welurowe. Pajacyki muszą mieć konieczne ułatwienia do zakładania, czyli rozpięcie od szyi do kroku i rozpięcie w kroku. Takiego pajaca zakłada się niezwykle szybko, kładąc szkraba na ubranku i zapinając szybko potrzebne zatrzaski.

5.Czapeczka bawełniana
wiązana x 2 (cienka) - przydatna np. po kąpieli, lub zimą na delikatną nieowłosioną główkę dziecka pod inna grubszą czapkę.

6.Skarpetki bawełniane
x 4 - skarpetki zakładamy często na inne ciuszki, żeby chronić zimne stópki maleństwa. W przypadku większego rozmiaru np. śpioszków skarpetka trzyma zbyt długą nogawkę na miejscu. Skarpetki nie mogą być zbyt ciasne, blokujące swobodny dopływ krwi. Ścigacz nie może zostawiać sinych śladów odciśniętych tuż nad kostką.

7.Rękawiczki ochronne na rączki
- wykonane z cienkiej bawełny uniemożliwiają noworodkowi drapanie się ostrymi paznokietkami po buzi. Zamiast rękawiczek można na rączki założyć po prostu cienkie skarpetki.

8.Bluza lub sweterek
2x - na chłodniejsze dni, wyjścia.

9.Kombinezon za zimę
- ciepły, rozpinany na całości, z bucikami materiałowymi w komplecie, i kapturem.

10.Ciepła zimowa czapka
- polar doskonale chroni przed zimnem

Więcej informacji na http://www.jacekiagatka.pl
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (1)
/25.03.2015 13:03
Myślę, że nie powinno się oszczędzać na ubrankach dla maluszka - ich jakość jest tutaj kluczowa! Ja wybrałam Skip Hopa bo wiem, że stawiają na przyjazne materiały, a przy tym wzory są tak piekne, ze trudno nie kupić wszystkich:)