POLECAMY

Witamina D3

Mam pytanie; moja córka właśnie urodziła syna, mieszka w Anglii. Położna powiedziała, że w tym kraju noworodkom nie podaje się wit. D. Co robić?
Witamina D3

Mam pytanie; moja córka właśnie urodziła syna, mieszka w Anglii. Położna powiedziała, że w tym kraju noworodkom nie podaje się wit. D. Co robić?


ina

W naszym kraju podaje się witaminę D w celu profilaktyki krzywicy u niemowląt. Krzywica powstaje na skutek braku witaminy D3, to powoduje zaburzenie wchłaniania wapnia z jelita, nadmierne wydzielanie fosforanów z moczem, spadek ilości wapnia w surowicy krwi. Organizm, aby zachować prawidłowy poziom wapnia, „zabiera” go z kośćca, a to prowadzi do jego odwapnienia czyli pojawiają się objawy krzywicy. Zapobieganie krzywicy polega na poddawaniu dziecka działaniu promieni słonecznych (tzn. np. spacerek na dworze), karmieniu piersią i podawaniu witaminy D3.
U dzieci w naszym klimacie dawka profilaktyczna witaminy D3 dla dzieci urodzonych z prawidłową wagą i karmionych piersią jest witamina D3 w dawce 500-1000 jednostek międzynarodowych - 2 krople witaminy D3 lub 1 kropla preparatu Vigantol podawane od 3 tygodnia życia. Przy okazji witamin ostatnio wprowadzono oficjalną rekomendację podawania doustnie małych dawek witaminy K wszystkim niemowlętom karmionym naturalnie, w wieku od 2 tygodnia życia do końca 3 miesiąca życia. Zalecana dawka witaminy K wynosi 25 mikrogramów. Może proszę pójść do pediatry w naszym kraju porozmawiać, jaka jest sprawa i poprosić o receptę, wykupić i przekazać „leki” córce.

Pozdrawiam serdecznie

Celina Fręczko, położna

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (16)
/rok temu
teraz, a zwłaszcza w okresie jesień-zima to chyba każdy w naszym klimacie powinien sięgać po witaminę d aby zapobiegać niedoborom, my stosujemy całą rodziną krople evital d 1000, nie trzeba kupować dla każdego osobnego suplementu, dla mnie bardzo wygodne rozwiązanie.
/rok temu
My też D-Vitum regularnei odkąd pamiętam. Zalecenia są środkowoeuropejskie. Dziwi mnie, że w AGglii mogą nieobowiązywać. Ale przeciez można sobie zapupić nawet przez internet większe ilości i stosować
/2 lata temu
O my tez zawsze po D-Vitum sięgamy :) Za malucha zaczęliśmy od KiD-Vitum bo tam w jednej kapsułce mieliśmy i witaminkę K i D a teraz nasz maluch ma już 3 lata i ciągle podajemy D-Vitum :)
POKAŻ KOMENTARZE (13)