dziecko na spacerze wiosną fot. Fotolia

Wiosenny spacer z dzieckiem - 6 niezbędnych przedmiotów

Wybierając się na długi wiosenny spacer, musisz pamiętać o kilku rzeczach. Oto one!
/ 04.03.2013 16:16
dziecko na spacerze wiosną fot. Fotolia

1. Zapasowe ubranko

Maluszek może się obsiusiać, a jeśli już chodzi – ochlapać błotem, wpaść do kałuży itd. Cóż - wypadki chodzą po ludziach. Ale grunt to dobrze się przed nimi ubezpieczyć!

2. Dodatkowy kocyk

Będzie potrzebny, gdy nagle zrobi się zimno. A z wiosenną pogodą nie ma żartów - chwila nieuwagi i już można złapać niebezpiecznego wirusa lub zwyczajnie się przeziębić.

3. Nawilżane chusteczki

Przydają się zawsze i wszędzie: można nimi przetrzeć brudne łapki, oślinioną buzię itd. A jeśli maluch się przewróci - wilgotne okłady ukoją bolące kolanka lub rączki.

4. Jedzenie i picie

Warto zabrać to, co jest proste „w obsłudze”: biszkopty, chrupki kukurydziane, banany. Soczki, wodę do zrobienia mleka oraz deserki czy zupki w słoiczkach trzeba schować do styropianowego termosu albo torby termoizolacyjnej, żeby nie były za zimne. Uwaga! Nie karm dziecka na dworze, gdy jest zimno.

5. Pieluszki na zapas

Przewijanie w plenerze jeszcze nie wchodzi oczywiście w grę, ale zawsze to można zrobić w toalecie, kawiarni czy sklepie. Jedyne czego potrzebujesz, to jedynie zapas pieluch.

6. Zabawkę dla malca

Dla tego, który umie już siedzieć, zabierz zestaw do piaskownicy i „podwórkową” zabawkę. Chodzące już dziecko pobawi się drewnianym wózkiem do popychania albo ślimaczkiem na sznurku.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)