POLECAMY

6 reguł udanego spaceru ze smykiem

W lecie ty i twój skarb możecie spędzać całe dnie na świeżym powietrzu. Zobacz, co musisz zrobić, aby wasze wycieczki były udane.
6 reguł udanego spaceru ze smykiem fot. Panthermedia

Po pierwsze - nie pędź!

Przystawaj, gdy szkrab się czymś zainteresuje. Nie poganiaj malucha, gdy zafrapował go ciekawy kamyk czy pływający w kałuży patyk. Świata nie da się poznawać w biegu, dlatego razem z nim podziwiaj jego piękno. Być może sama zauważysz rzeczy, na które do tej pory nie zwracałaś uwagi. Spacery bowiem to doskonała lekcja również dla rodzica.

Po drugie - pokazuj mu przyrodę

Zwracaj uwagę dziecka na zielone liście, kwiaty czy żuczka wolno idącego po ścieżce. Będzie tym zafascynowany, bowiem nikt nie jest tak ciekawy świata, jak właśnie nasze maluszki! A może poszukacie razem rudej wiewiórki i ją nakarmicie?

Po trzecie - skup się na malcu

Nie wykorzystuj spaceru na zrobienie zakupów czy zapłacenie rachunków na poczcie. Niech będzie to chwila relaksu dla was obojga. Owszem, możesz czasem wejść na minutę do sklepu lub wykonać telefon. Ale niech to będzie tylko w wyjątkowych przypadkach!

Po czwarte - bądź elastyczna

Planowałaś szaleństwa na huśtawce, a szkrab woli spokojnie przyglądać się wygrzewającym się w słońcu kotom? Uszanuj to i nie narzucaj mu swojej wizji. Niech o sposobie spędzania czasu na spacerze decyduje dziecko - dzięki temu powolutku będzie uczył się podejmować samodzielne decyzje.

Po piąte - daj się wyszaleć

Pamiętasz, jak denerwowało cię uspokajanie przez rodziców? Dzieci maja mnóstwo energii, której siedząc w domu nie są w stanie spożytkować. Jeśli podczas spaceru dasz mu szansę na energiczną zabawę, zyskasz dwie rzeczy - po pierwsze spokojny sen maluszka, a także wspomożesz rozwój jego aktywności fizycznej. Dlatego pamiętaj - nie biegaj za maluchem i nie zabraniaj mu wszystkiego z obawy, że się zabrudzi albo przewróci.

Po szóste - pozwól na zabawę z innymi dziećmi

Choć do drugiego roku życia dziecko nie potrafi się jeszcze bawić z rówieśnikami, to jednak bardzo potrzebuje kontaktu z nimi. A lato jest doskonałą porą na zawieranie pierwszych znajomości. Wybieraj zatem miejsca, gdzie jest dużo dzieci. Zamiast zwiedzać z maluchem w wózku centra handlowe czy osiedlowe bazarki, wybierz się z nim do parku czy na plac zabaw.
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)