POLECAMY

Poronienie

Moja córka mieszka w Anglii. Przez 4 dni krwawiła, nikt nie chciał jej przyjąć do szpitala, w 5 dniu dostała krwotoku wtedy ją przyjęli, ale niestety było już za późno, po 3 godzinach wysłali ją do domu, nie oczyścili jej - po poronieniu.
Poronienie

Moja córka mieszka w Anglii. Przez 4 dni krwawiła, nikt nie chciał jej przyjąć do szpitala, w 5 dniu dostała krwotoku, wtedy ją przyjęli, ale niestety było już za późno, po 3 godzinach wysłali ją do domu, nie oczyścili jej - po poronieniu. Powiedzieli, że - Matka Natura to zrobi. Boję się o nią powiedzieli, że za 2 tygodnie powinna sama się oczyścić z resztek. Czy to jest normalne???

Beata
Szczerze powiedziawszy to nie jest normalne!! Kobieta, u której dochodzi do poronienia powinna być przyjęta do szpitala, w którym wykonuje się badanie poziomu Hcg oraz usg. Następnie wykonuje się wyłyżeczkowanie jamy macicy lub prowadzi się obserwację w kierunku, że płód wyroni się sam – może też tak być. Ale brak resztek po poronieniu należy potwierdzić w badaniu usg. Myślę, że tam gdzie można liczyć na Matkę Naturę to można, ale… Proponuję, jeśli to możliwe aby pani córka zgłosiła się na wizytę u ginekologa w naszym kraju (np. w czasie odwiedzin u pani). Natomiast gdyby po dwóch tygodniach od czasu poronienia wystąpiły takie objawy jak:
  • temperatura lub stan podgorączkowy,
  • wydzielina o niemiłym zapachu,
  • bóle podbrzusza
pani córka powinna zgłosić się do szpitala (może to oznaczać pozostanie resztek w jamie macicy). Jednak bądźmy dobrej myśli, że wszystko się szczęśliwie zakończy.

Pozdrawiam serdecznie
Celina Fręczko, położna


SKOMENTUJ
KOMENTARZE (6)
/4 lata temu
Wczoraj poronilam , także w UK. W niedziele pojechalam na pogotowie ponieważ krwawilam ze skrzepami, brzuch mnie nie bolal wiec po 5 godzinnym wyczekiwaniu w końcu zobaczył mnie lekarz, zagladnal tam i powiedział ze nie powinna juz krwawić a jeśli tak się stanie to trudno, na takie rzeczy nikt nie ma wpływu i wszystko może się stać. Wróciłam do domu i czułem się naprawdę dobrze. Rano gdy tylko wstalam i poszlak do toalety przeraziłam się, krwawilam okropnie i natychmiast dostałem skurczów pogodowych, pojechalam na emergency znów. Ciśnienie, temperatura itp. Kazali czekać na lekarza. Cały czas miałam skurcze 1 min skurczu 2 min odpoczynku. Poczulam ze krwawienia coraz bardziej jak z kranu poszlam wiec do WC ... Delikatnie sikajac nagle wszystko ze mnie wyleciało .....nie ratują dzieci do 18 tygodnia w Uk
/3 lata temu
Ja mialam tak samo,
/7 lat temu
ja mam taki sam przypadek w uk poronilam w 6tym tygodniu ciazy na usg nie mogli znalezc zarodka i powiedzieli ze sam musial sie wydalic a resztki same sie wyczyszcza i wyslali mnie do domu tylko za pare tygodni mialam zrobic jeszcze jeden test ciazowy ten ktory pokazuje ilosc tygodni i jak sie zmniejszy to nie musze ponownie przychodzic.To bylo 6 miesiecy temu od tego czasu cykl miesiaczkowy wygloda u mnie bardzo podejrzanie trwa az 35 dni a teraz juz 36 dzien czekam na krwawienie i nic a jak krwawie to brozowo czerwono i z grudkami jest to totalne przeciwienstwo do tego co mialam wczesniej i obawawiam sie ze to moze byc przez to ze mnie nie wyczyscili.Kupilam testy na owulacje i sprawdze czy jajniki wypuszczaja nowe jajeczka czyli czy owuluje jak nie to znaczy tylko jedno i zaskarze szpital na powazna kase a jak przez to bede bezplodna to do konca zycia mi sie nie wyplaca.
POKAŻ KOMENTARZE (3)