POLECAMY

Nadczynność tarczycy a nieregularność miesiączek

Ostatni raz seks ze swoją partnerką uprawialiśmy w październiku. Po czym w listopadzie dostała okres, następnie kochaliśmy się w święta.

Nadczynność tarczycy a nieregularność miesiączek

Ostatni raz seks ze swoją partnerką uprawialiśmy w październiku. Po czym w listopadzie dostała okres, następnie kochaliśmy się w święta. Jak twierdzi okres powinna dostać także w święta, a do tej pory nie dostała. Dodam, że moja kobieta ma nadczynność tarczycy i jakieś guzki w gardle. Leczy się lekami od jakiś 2 tygodni. Dzisiaj (03.01) zrobiła 3 testy ciążowe i okazało się, że pierwszy wyszedł pozytywnie  (2 kreski), drugi nic nie pokazał, natomiast 3 także pokazał 2 kreski. Jakie jest prawdopodobieństwo, że jest w ciąży? Czy 2 na 3 testy mogły podać błędny wynik pozytywny. Biorąc pod uwagę fakt, że bierze od 2 tygodni leki na nadczynność tarczycy? Nie ukrywam, że ostatnie 2 tygodnie były dla nas bardzo stresujące i nerwowe.

Dominik

Biorąc pod uwagę czas współżycia i wynik testu w dniu 03.01.12 jest mało prawdopodobne, by to była ciąża. Jeśli czas spodziewanej miesiączki przypadał na czas świąteczny to współżycie miało miejsce podczas dni niepłodnych (najprawdopodobniej). Poza tym domowy test ciążowy wykazuje ciążę po około 15-17 dniach od momentu, w którym mogło dojść do poczęcia. Nierzadko przy nadczynności tarczycy zdarza się fałszywie pozytywny wynik testu ciążowego. W przypadku nadczynności tarczycy może występować nieregularne miesiączkowanie. Jeśli miesiączka nadal się nie pojawiła proponuję skonsultować się z ginekologiem. Stres również nie sprzyja regularnemu miesiączkowaniu.

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)