POLECAMY

Czy melisa jest bezpieczna dla niemowlęcia?

Co robić, gdy dziecko ciągle jest niespokojne i płacze? Przeczytaj rady położnej.
Czy melisa jest bezpieczna dla niemowlęcia? fot. Panthermedia
Córeczka często płacze i mało śpi, boję się, że jej to zaszkodzi. Czy mogę jej podać melisę? A może są inne sposoby na uspokojenie maleństwa?
- Anna

Odpowiedzi udziela Bożena Cieślak-Osik, położna, psycholog:

Tak, czasem można podać słaby napar z melisy. Ale zanim to się stanie, warto znaleźć przyczynę płaczu bobaska.

Trzeba pamiętać, że zachowanie dziecka jest jego językiem. Maluszek komunikuje się właśnie przez płacz, aktywność fizyczną, a także przez to, w jaki sposób je czy się bawi.

To, że córeczka jest niespokojna, może oznaczać, że coś ją boli albo że miała bardzo aktywny dzień i nie potrafi sama się wyciszyć.

Dlatego proponuję wprowadzić rytuały, które sprawią, że życie dziecka stanie się bardziej harmonijne. A także, gdy będzie pobudzone, pokołysać je, ponosić czy zaśpiewać maleństwu spokojną piosenkę.

Dowiedz się więcej o opiece nad niemowlakiem:


napisane na podstawie tekstu opublikowanego w magazynie Mamo to ja
SKOMENTUJ
KOMENTARZE (8)
/6 miesięcy temu
Mój Antoś jest szczepiony książkowo i jest bardzo spokojnym i wesołym dzieckiem ;) więc pisanie że to przez szczepionki jest dla mnie bzdura !!
/rok temu
Szczepienia nie mają wpływu na usposobienie dziecka, jego charakter oraz dolegliwości które powodują płacz. Tylko osoby nierozsądne nie szczepią dzieci. szczepienia były od lat i jakoś nikomu nie zaszkodziły, moje dzieci są spokojne i regularnie szczepione w/g kalendarza szczepień nawet zamawiam szczepienia dodatkowe,by w przyszłości uchronić dzieci przed skutkami różnych chorób. Każde z moich dzieci od urodzenia rozwija się prawidłowo żadnych oznak nadpobudliwości.
/rok temu
Moja nieszczepiona, jedynie wit K po porodzie a jest bardzo niespokojna i nadpobudliwa więc chyba jednak nie sprawdza się ta teoria w 100#
POKAŻ KOMENTARZE (5)