POLECAMY

Kłucie lewego jajnika

Ostatnią miesiączkę dostałam 10. lutego 2012 a kochałam się z moim mężem 20. lutego. Czy jest jakaś szansa żebym zaszła w ciążę...

Kłucie lewego jajnika

Ostatnią miesiączkę dostałam 10. lutego 2012 a kochałam się z moim mężem 20. lutego. Czy jest jakaś szansa żebym zaszła w ciążę i powiem, że odczuwam ból w okolicy podbrzusza i kłucie lewego jajnika. Tak bardzo bym chciała zostać mamą. Proszę panią o radę jakie metody używać żeby mieć maleństwo. Dziękuję za wyrozumiałość.

Anna

Pragnienie, chęć posiadania dziecka jest zrozumiałe. Jednak na tej podstawie nie można określić szans poczęcia. Zakładając, że cykle są 28dniowe i nie nastąpiły żadne zmiany w cyklu -dzień, w którym doszło do współżycia powinien być dniem płodnym. Jednak nie zawsze wszystko dzieje się zgodnie ze schematami. Współzyjąc bez zabezpieczenia zawsze jest jakaś szansa poczęcia. Większość specjalistów uważa, że zdrowa para współżyjąc regularnie bez stosowania antykoncepcji potrzebuje 5 a nawet więcej miesięcy. Tylko u 15% par dochodzi do poczęcia w pierwszym cyklu regularnego współżycia. Proszę cierpliwie poczekać a w przypadku braku miesiączki wykonać domowy test ciążowy. Metody? Zwykle ginekolodzy odpowiadają –„współżyć gdy para ma na to ochotę”. Dla wyznaczenia owulacji można zastosować testy owulacyjne a także stosować metodę Billingsów.

Zobacz:

Jak obliczyć dni płodne?

Pozdrawiam serdecznie

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)