POLECAMY

Jak wyrazić miłość do babci i dziadka?

Jak co roku 21 i 22 stycznia przypada święto seniorów każdej rodziny - Dzień Babci i Dzień Dziadka. Święta niezwykle miłe dla całych rodzin, łączące pokolenia i uczące wzajemnego szacunku.
Jak wyrazić miłość do babci i dziadka?

Dni te mają szczególną wartość szczególnie w dzisiejszych czasach, gdy nie zawsze obecność dziadków w życiu wnucząt jest czymś oczywistym - rodzice wraz z dziećmi często wyjeżdżają, a odległości, jakie trzeba pokonać, by spotkać się z Babcią lub Dziadkiem są znaczne. Dlatego w te dwa zimowe styczniowe dni warto zadbać, by cała rodzina była w komplecie.

Gdy dzielą nas kilometry od babci i dziadka

Jeśli rodzinne spotkanie w Dniu Babci i Dziadka nie będzie możliwe może warto pokusić się o wideorozmowę w tym dniu lub za pośrednictwem kamer i Internetu złożyć życzenia seniorom rodu. Miłym gestem będzie z pewnością wysłanie kartki z życzeniami lub choćby zwykła rozmowa. Można też przesłać płytę z nagraniami baraszkującego brzdąca.

Kiedy wnuk jest malutki

Dziadkowie z utęsknieniem wyczekują chwili, gdy otrzymają w prezencie pierwsze dzieło sztuki od ukochanych wnucząt. Nie trzeba wydłużać tego czasu, aż dziecko pójdzie do przedszkola. Nawet dwulatki mogą ofiarować dziadkom laurkę z wymalowanym bukietem kwiatów, a jak go zrobić? Wystarczy odbić rączki malca pomalowane farbami na kartce papieru. Każdy paluszek może mieć inny kolor. Taka laurka z pewnością zachwyci Babcię i Dziadka. 

Polecamy: Dzień babci i Dziadka

Warto tez skorzystać z oferty punktów zajmujących się wywoływaniem zdjęć - kubek ze zdjęciem wnuka lub kalendarz z wnuczętami w rolach głównych to również świetny pomysł.

Kiedy jest się starszym wnukiem

W przedszkolu i szkole z okazji Dnia Babci odbędą się przedstawienia, zatem problem z uczczeniem tego święta niecą się rozwiązuje. Jednak nie do końca - mimo zorganizowanego występu dla seniorów, warto ofiarować Babciom i Dziadkom prezent od siebie, np.

wykonać pracę plastyczną, zagrać na instrumencie, można złożyć wizytę - niespodziankę, przesłać kwiaty, ofiarować drzewo genealogiczne rodziny, czy skompletowany rodzinny album. 

Jeśli za Babci lub Dziadka nie ma już wśród Was - odwiedźcie w tym dniu jego grób i zapalcie świeczkę - warto w tym szczególnym dniu wspomnieć zmarłych seniorów rodu.

Czytaj także: Czy mama to też kobieta?

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (0)