POLECAMY

Do czego potrzebni nam dziadkowie?

Pewien indiański chłopiec zapytał swojego dziadka, jak dobrze żyć. Dziadek odpowiedział: „czuję się, jakby w moim sercu toczyły walkę 2 wilki. Jeden jest pełen złości i nienawiści, drugiego zaś przepełnia miłość, przebaczenie i pokój”.„Który zwycięży” – zapytał chłopiec. Dziadek odpowiedział: „ten, którego nakarmię”.

Właśnie za przekazywanie życiowych mądrości najbardziej cenimy swoje babcie i swoich dziadków. Niebawem ich święto, dzieci już szykują wymyślne laurki, własnoręcznie wykonują gadżety, przygotowują spektakle na ich cześć.

fot. Fotolia

Dzięki dziadkom wnukowie są lepsi

Psychologowie podkreślają niesamowicie ważną rolę, jaką odgrywają w życiu dziecka dziadkowie. Badania pokazują, że najczęściej zawdzięczamy im „lekcje”: tradycji, wiary, patriotyzmu. To oni często zastępując zabieganych rodziców wpajają dzieciom takie cechy jak: pracowitość, obowiązkowość, silna wola.

Dzięki częstym kontaktom, dziadkowie mogą podzielić się z wnukami swoimi wspomnieniami, opowiedzieć o historii pamiątek rodzinnych, zainteresować tradycją. Pomimo różnicy wieku, dzieci uczą się od babci i dziadka szacunku dla czasu, a także gospodarowania nim.

Odkryto też, że dzieci utrzymujące bliski kontakt z dziadkami, mają w przyszłości lepszy obraz siebie, a także mniejsze problemy ze znalezieniem wspólnego języka z innymi ludźmi. Co więcej, dzieci często widujące swoich dziadków, sprawiają mniejsze kłopoty wychowawcze.

Polecamy: Prezenty dla babci - oryginalne i modne

Dzięki wnukom dziadkowie są szczęśliwsi

Żeby jednak nie było, że tylko dzieci korzystają z takiego stanu rzeczy… Okazuje się, że dla dziadków częsty kontakt z wnukami to recepta na lepsze samopoczucie i remedium na samotność. Pojawienie się nowego członka w rodzinie to nowy etap w życiu babci i dziadka, mogą poczuć się bardziej potrzebni, chętnie też organizują swój czas, aby spędzić go z wnukami. Rozmowa z dzieckiem, to często ciekawa wymiana poglądów. Milusińscy mają ciekawe poglądy na świat, który potrafi rozbawić do łez, a tego ludzie starsi bardzo potrzebują.

Kuchnia babci pachnie tak wybornie, że żadna restauracja się do niej nie umywa, a dziadek poratuje dyskretnie wsuniętym banknotem.

Ich święto to idealny moment aby podziękować za ich wsparcie, cierpliwe ucho i niejedne niezapomniane wakacje. Przecież nigdy nie jesteśmy za starzy na malowanie laurek. Nigdy!

Polecamy: Życzenia na Dzień Dziadka na laurkę

SKOMENTUJ
KOMENTARZE (2)
/7 lat temu
Dziadek Dziadek kocha swoje wnuczęta. Dziadek zawsze o nich pamięta. Dziadek przytuli, weźmie za rękę. Dziadek zanuci ładną piosenkę. Dziadek bajkę przeczyta i wierszyk powie. Od dziadka wiele się jeszcze dowiesz. Dziadek pokaże jak łowić ryby, jak w lesie zbierać jadalne grzyby. Dziadek pomoże lekcje odrobić. Nauczy wnuka jak karmnik zrobić. Gdy ci przychodzi na myśl zagadka, konieczna będzie pomoc od dziadka. Największe skarby wnuczki i wnuka, których nie muszą daleko szukać; to babcia i dziadek, jej mąż. Kochajcie ich mocno, gorąco i wciąż! http:komentarzedowydarzen.blox.pl
/7 lat temu
Babcie Każdy przedszkolak i uczeń wie, że ma rodzinę i babcie dwie. Jedną od taty, jedną od mamy. Obydwie babcie bardzo kochamy. Największe skarby to babcie, właśnie. Babcie przytulą zanim się zaśnie. Babcie wnukom otrą łzy z twarzy, gdy na podwórku zło się wydarzy. Babcie upieką babki piaskowe. Babcie zadbają o wnuków zdrowie. Babcie pokażą jak ptaszek śpiewa. Babcie pomogą rozpoznać drzewa. Babcie sznurówkę w bucikach zwiążą. Babcie każdy twój problem z tobą rozwiążą. Babcie nauczą jak igła szyje. Babcie jak trzeba umyją szyję. Babcie książeczki nam poczytają. Cieszą się wnuki, że babcie mają. Babcie to dziadków kochane żony. Dla babć i dziadków dzisiaj ukłony.