Jak wybrać odpowiednie łóżeczko turystyczne dla niemowlaka?

Łóżeczka turystyczne są wybierane nie tylko przez rodziców często podróżujących z niemowlakami Goszczą one coraz częściej w pokojach dziecięcych. Dzieje się tak z uwagi na to, że w każdej chwili można je przenieść a nawet złożyć. Są też o wiele lżejsze niż tradycyjne łóżeczka. Na co zwrócić uwagę wybierając łóżeczko turystyczne dla dziecka? Poniżej przedstawiamy kilka najważniejszych rzeczy.
/ 22.08.2013 13:08

Łóżeczko turystyczne z osłonka Sowa Ludi/ fot. materiały prasowe www.babymama.pl

Bezpieczeństwo dziecka

Oczywiście najważniejsze jest bezpieczeństwo dziecka. Takie łóżeczko z uwagi na to, że często będzie przenoszone i składane musi  być lekkie, ale jednocześnie wykonane ze stabilnych materiałów. Przed zakupem należy zobaczyć czy łóżeczko jest dobrze obszyte materiałem. Należy także zwrócić uwagę czy nie ma żadnych wystających i ostrych elementów.

Wygoda dziecka

Ważna jest również wygoda malucha. Dlatego do łóżeczka należy dobrać odpowiedni materacyk. Dla niemowlaka warto wybrać  mniejsze łóżeczko turystyczne – nie to o standardowych wymiarach. Przykładowo takie jak łóżeczko turystyczne z osłonka Sowa Ludi. Osłonka może służyć jako moskitiera.

Łóżeczko turystyczne z osłonką Sowa Ludi dostępne jest w sklepie babymama.pl, cena 159 PLN

Polecamy: Jaki wybrać materac dla niemowlaka?

Łóżeczko turystyczne Przysmaki Boy Ludi/ fot. materiały prasowe www.babymama.pl

Co jeszcze jest ważne przy wyborze łóżeczka turystycznego?

Wybierając łóżeczko dla malucha należy zwrócić uwagę na jego wygląd. Powinno być kolorowe, ale nie krzykliwe. Może mieć jakiś konkretny motyw przykładowo misie lub ulubione przysmaki dziecka, tak jak na przykład łóżeczko turystyczne Przysmaki Boy Ludi. Łóżeczko dodatkowo posiada kilka pluszowych zabawek w zestawie.

Łóżeczko turystyczne Przysmaki Boy Ludi dostępne jest w sklepie babymama.pl, cena 199 zł

Źródło: materiały prasowe Pawłowska Media/ (dr)

Zobacz także: Jak zapewnić noworodkowi bezpieczny i spokojny sen?